Кабмін затвердив перелік будівельних робіт, що не потребують дозволу

Кабмін затвердив перелік будівельних робіт, що не потребують дозволу

Будувати дитячі майданчики і робити перепланування стін можна тепер без дозволу

Кабінет міністрів затвердив список будівельних робіт, для проведення яких не потрібно проводити дозвільні процедури. Відповідні рішення були прийняті на засіданні Кабміну.

Зокрема, до цього списку ввійшли роботи з будівництва дитячих майданчиків, комунікацій, роботи, що спрямовані на забезпечення доступності будівель для людей з інвалідністю, відновлення благоустрою, перепланування ненесучих стін у квартирах, заміна покрівлі. Для проведення будівельних робіт на таких об'єктах досить буде проектної документації.

Також окремою постановою було прийнято зміну до положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію, згідно з якою участь в перевірках об'єктів будівництва зможуть брати громадські активісти.

Крім того, Кабмін скасував категорії складності для об'єктів будівництва, запровадивши замість них класи наслідків, декларацію на початок будівництва. З 10 червня при будівництві об'єктів з незначним класом наслідків (СС1) забудовник повинен повідомити про початок будівництва, а будівництво об'єктів із середнім і значним класом наслідків (СС2 і СС3) здійснюватиметься за дозволами.

Перевірки об'єктів з незначним класом наслідків будуть проводиться не частіше одного разу на п'ять років, об'єктів із середнім класом наслідків – не частіше одного разу на три роки, об'єктів зі значним класом наслідків – не частіше одного разу на два роки.

Усі перераховані вище зміни були прийняті для приведення норм у відповідність до вимог закону «Про регулювання містобудівної діяльності», який набуває чинності з 10 червня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло