8 найдорожчих стартапів США

8 найдорожчих стартапів США

Компанії, чия вартість перевищила позначку в 10 млрд доларів

За останні кілька років ми спостерігаємо зростання приватних компаній вартістю понад мільярд доларів – так званих «єдинорогів», англ. – «unicorns».

Але останнім часом з'являються компанії, які отримали нову назву – decacorns, тобто компанії, чия вартість перевалила за позначку $10 млрд. Видання The Business Insider представило вісім найдорожчих стартапів, вартість яких перевищує $10 млрд.

8. Dropbox

8 найдорожчих стартапів США
CEO Дрю Х'юстон
Фото JD Lasica/flickr

Вартість: $10 млрд

CEO: Дрю Х'юстон

Dropbox – файловий хостинг компанії Dropbox Inc., що включає персональне хмарне сховище, синхронізацію файлів і програму-клієнт. Штаб-квартира компанії розташована в Сан-Франциско.

Dropbox дозволяє користувачам створити спеціальну папку на своїх комп'ютерах, яку Dropbox синхронізує таким чином, що вона має однаковий вміст незалежно від того, який пристрій використовується для перегляду.

Файли, розміщені в цій папці, також доступні через веб-сайт Dropbox і мобільні додатки. Dropbox створений в 2007 р студентами MIT Дрю Х'юстоном і Арашем Фірдоусі.

За минулий рік компанія отримала 500 млн прибутку.

7. Pinterest

Вартість: $10,47 млрд

CEO: Бен Зільберман

Pinterest – соціальний інтернет-сервіс, фотохостинг, який дозволяє користувачам додавати в режимі онлайн зображення, поміщати їх у тематичні колекції і ділитися ними з іншими користувачами.

16 серпня 2011 р журнал Time вніс сервіс у список «50 найкращих веб-сайтів 2011 року», відтоді кількість користувачів сайту стала зростати в геометричній прогресії.

У травні 2012 р компанія на черговому інвестиційному раунді залучила $ 100 млн від японської інтернет-компанії Rakuten і трьох венчурних фондів, при цьому вся Pinterest була оцінена в $1,5 млрд.

6. SpaceX

Вартість: $12 млрд

CEO: Ілон Маск

Space Exploration Technologies Corporation (SpaceX) – американська компанія, виробник космічної техніки зі штаб-квартирою в місті Хоторн, Каліфорнія, США.

Заснована з метою зменшити витрати на польоти в космос і відкрити шлях до колонізації Марса.

Компанія розробила багаторазові ракети-носії Falcon 1 і Falcon 9, і космічний корабель Dragon (виведений на орбіту тими ж Falcon 9), призначений для поповнення запасів на Міжнародній космічній станції.

Після того як Fidelity і Google профінансували компанію на $1 мільярд в січні 2015 року, SpaceX досягла вартості в $12 vkhl.

5. WeWork

8 найдорожчих стартапів США
Мігель Маккелві і Адам Ньюманн
Фото WeWork

Вартість: $18 млрд

СЕО: Мігель Маккелві і Адам Ньюманн

Засновники мережі коворкінгу WeWork зробили ставку на альтернативу офісам, коли економічна криза в США зменшила площу робочих просторів.

Стартап двох компаньйонів знайшов відгук у молодих людей: сьогодні мережа WeWork об'єднує 50 тис. осіб, які працюють по-новому в 177 точках, 32 містах та 13 країнах світу.

В жовтні 2016 року проект був до фінансований ще на $690 млн, що дозволило йому увійти в п’ятірку найдорожчих стартапів.

4. Snap

Вартість: $18,19 млрд

СЕО: Еван Шпігель

Snap була заснована в 2011 році, її штаб-квартира знаходиться в Лос-Анджелесі. Компанія займається розробкою мобільного додатка Snapchat.

В середині травня акції компанії впали на 20,28%, до 18,32 долара за акцію.

Співзасновники Snapchat, одні з наймолодших мільярдерів світу Еван Шпігель і Боббі Мерфі, у зв’язку з цим за кілька хвилин втратили по $1,2 млрд доларів. Ринкова капіталізація Snap Inc. скоротилася за день на $6 млрд.

Негативно вплинула на торги звітність компанії за перший квартал 2017 року. Відповідно до неї, чистий збиток компанії в звітному періоді склав $2,208 млрд, що в 21 раз більше за збиток в січні-березні минулого року.

3. Palantir

Вартість: $20 млрд

CEO: Алекс Короп

Palantir – приватна американська компанія, розробник програмного забезпечення аналізу даних для організацій, основний замовник – спецслужби, інвестиційні банки, хедж-фонди.

Представництва відкриті в 9 країнах.

Основна концепція продуктів фірми – візуалізація великих масивів даних з різних джерел, що дозволяє користувачам без технічної підготовки знаходити взаємозв'язки між об'єктами, виявляти збіги між об'єктами і подіями навколо них, виявляти аномальні об'єкти.

2. Airbnb

8 найдорожчих стартапів США
Фото Airbnb

Вартість: $31 млрд

CEO: Брайан Ческі

Airbnb – онлайн-майданчик для розміщення, пошуку і короткострокової оренди приватного житла по всьому світу.

Користувачі Airbnb мають можливість здавати мандрівникам в оренду своє житло цілком або частково.

Сайт надає платформу для встановлення контакту між господарем і гостем, а також відповідає за обробку транзакцій. Airbnb пропонує житло в 65 тис. міст 191 країн світу.

З моменту заснування в серпні 2008 р і до квітня 2017 року через сайт Airbnb знайшли житло більше 150 млн людей.

За свою діяльність Airbnb стягує певний відсоток – з господарів апартаментів 3% від суми бронювання, з орендаря – від 6% до 12%.

1. Uber

8 найдорожчих стартапів США
Тревіс Каланік, CEO Uber
Фото TechCrunch/flickr

Вартість: $68 млрд

CEO: Тревіс Каланік

Uber Technologies Inc – американська міжнародна компанія з Сан-Франциско, яка створила однойменний мобільний додаток для пошуку, виклику і оплати таксі або приватних водіїв.

За допомогою програми Uber замовник резервує машину з водієм і відстежує її переміщення до зазначеної точки.

У більшості випадків водії використовують свої власні автомобілі, а також машини таксопарків або партнерів. У більшості країн 80% оплати переходять водієві, 20% перераховуються Uber.

Діяльність сервісу викликала конфліктні ситуації і протести у багатьох країнах, включаючи Францію, Німеччину, Італію, Нідерланди, Іспанію.

У деяких країнах компанія Uber отримувала штрафи, в інших заборонялися деякі або всі її послуги.

Проблема пов'язана з невідповідністю правил сервісу законодавству в ряді європейських країн (найчастіше, відсутність належних ліцензій на надання послуг перевезення людей), а також із заниженими тарифами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло