Захворіло у світі
31,032,045
Померло у світі
960,729
Вилікувалось у світі
21,255,717
Захворіло в Україні
178,353
Померло в Україні
3,583
Вилікувалось в Україні
78,184
Кабмін обмежив термін оренди держсільгоспземель з 49 до 7 років

Кабмін обмежив термін оренди держсільгоспземель з 49 до 7 років

Наразі у держвласності знаходиться 25% всієї сільгоспземлі в Україні

Кабінет Міністрів обмежив термін оренди земель сільгосппризначення державної власності 7 роками і встановив мінімальну орендну ставку 8% від нормативно-грошової оцінки землі. Про це йдеться в повідомленні Мінагрополітики і продовольства.

Так, 7 червня Кабмін схвалив проект постанови «Стратегія раціонального управління землями сільгосппризначення державної власності», розроблений Мінагрополітикою.

Повідомляється, що проведений в 2014 році аналіз виявив, що більша частина договорів на оренду державних земель укладена на максимальний термін в 49 років і за мінімальною ставкою 3%, що вказувало на корупційні ризики при здійсненні таких операцій.

Прийнятий документ вводить такі правила: передача державних земель в оренду здійснюється виключно на аукціонах за єдиними стартовими умовами – на термін 7 років при ставці не нижче 8% від нормативно-грошової вартості цієї землі; в разі відмови орендаря від земельної ділянки, його повторна передача здійснюється також на торгах.

Також вводиться норматив площі землі, яка може бути передана на місцевому рівні безоплатно, – не більше 25% від площі земель, які були передані в оренду на конкурсних засадах за попередній звітний період; пріоритет на отримання землі матимуть учасники АТО.

Міністерство зазначає, що такі заходи будуть стимулювати зростання надходжень до місцевих бюджетів від передачі госземель в оренду, і очікується, що економічний ефект може скласти додатково 1 млрд грн на кінець 2018 року.

За інформацією Мінагрополітики, в даний час в державній власності перебуває 10,4 млн га земель – тобто 25% всієї сільськогосподарської землі в Україні.

У повідомленні говориться, що аграрні асоціації виступають за можливість придбання землі юридичними особами в разі відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман продовжує наполягати на продажу землі фізичним особам – громадянам України з обмеженням в 200 га в одні руки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті