Російські сайти втратили 10 млн відвідувачів з України
Ось чому у РФ так різко відреагували на введення блокування в Україні

Кількість українців, які відвідують російські сайти, зменшилася на 10 мільйонів після того, як такі сайти було заблоковано на державному рівні.
Про це повідомляє видання «Тиждень.ua» з посиланням на сервіс liveinternet.ru, який показує загальну відвідуваність сегмента інтернету РФ із різних країн.
До блокування кількість користувачів з України на російських сайтах складала 24 мільйони, це друге місце серед країн СНД після самої Росії, в якій кількість користувачів складає 125 млн.
Після блокування потік відвідувачів з України зменшився до 9 млн, тобто загалом втрати складають 15 млн. Однак ця цифра включає і користувачів, які заходять на заблоковані сайти через спеціалізовані браузери.
Із другого місця за кількістю відвідувачів «Рунета» Україна опустилася на третє, поступившись Казахстану, кількість населення якого у 2,5 рази менша, ніж у нас. Потік користувачів з України майже зрівнявся з обсягом відвідувачів із Білорусі, де проживає в 4,5 рази менше осіб.
До блокування тільки соціальну мережу «ВКонтакте» щодня відвідувало близько 10 млн українських користувачів, на поштовий сервіс mail.ru заходило близько 6 млн, ще близько 5 млн – на «Одноклассники». Там люди часто переходили за посиланнями на російські ЗМІ або розважальні сайти, тому російські соцмережі були своєрідними воротами в інформаційний простір РФ.
«ВКонтакте» посідала в Україні друге місце після Google за охопленням аудиторії, а в середині першої десятки найпопулярніших ресурсів були «Яндекс», «Одноклассники» та mail.ru. Після введення заборон у першій десятці не залишилося жодного російського ресурсу.
Звичайно, дехто намагається обходити блокування за допомогою анонімайзерів чи VPN, але більшість користувачів просто не хочуть або не бачать потреби (або не вміють) цим займатися, пише видання.
При цьому після застосування VPN у «Рунете» різко підскочив потік відвідувачів з Німеччини, США, Великобританії, Нідерландів та Франції. Це відбувається тому, що VPN змінює «громадянство» користувача на ту країну, у якій встановлено сервер. Таким чином українці, які встановили VPN, зчитуються лічильниками як користувачі іншої країни.
Графік популярності запиту у Google технології VPN
Області, з яких надійшло найбільше запитів: Сумська, Миколаївська, Чернігівська, Херсонська, Запорізька і Кіровоградська.
Кількість користувачів з Німеччини в останні дні травня зросла з 2 млн до 3,2 млн на день. Відвідувачів із США стало більше на 400 тис. З Нідерландів – на 1,2 млн. З Великобританії – на 300 тис., Франції – на 200 тис. Загальна кількість українців, які проникли на сайти РФ з серверів у інших країнах, становила приблизно 3,3 млн осіб. На тлі спаду в 15 млн це дуже скромна цифра, йдеться в матеріалі.
Таким чином, для більшості людей питання про те, у якій соцмережі спілкуватися й на якому сервері мати електронну адресу, не є принциповим. Такі користувачі просто перереєстрували свої поштові скриньки та завели нові акаунти на інших майданчиках.
За допомогою обхідних шляхів цілеспрямовано заходять на російські сайти переважно ті користувачі, які мали на соціальних сайтах бізнес або широке коло контактів, припускає видання.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].