ВООЗ: у Ємені хворих на холеру – понад 100 000

ВООЗ: у Ємені хворих на холеру – понад 100 000

Захворювання стало смертельним вже для 789 осіб

ВООЗ: у Ємені хворих на холеру – понад 100 000
фото Shutterstock

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила у четвер, що число випадків захворювання на холеру у Ємені зросло до більш ніж 100 000 осіб, з часу початку спалаху захворювання 27 квітня. Про це повідомляє Reuters.

 Офіс ООН з координації гуманітарних питань вбачає причину настільки стрімкого поширення хвороби через гуманітарну катастрофу у Ємені, що припинила роботу більшості медичних закладів країни, після двох років громадянської війни.

Речник ВООЗ Тарік Джасаревич повідомив Reuters: «На сьогодні у 19 провінціях країни зареєстровано 101 820 випадків імовірного зараження холерою, 789 осіб померло».

ВООЗ попередила, що число випадків може зрости до 300 000. «Ємен знаходиться під загрозою серйозної епідемії холери у безпрецедентному масштабі, – йдеться у звіті опублікованому офісом ООН, – Діти і жінки, що недоїдають, люди з іншими хронічними хворобами та домашні господарства, які не мають достатньої кількості продовольства тепер зіштовхуються із потрійною загрозою – від конфлікту, голоду і холери».

Через війну 19 мільйонів людей із 28 мільйонів загального населення країни потребують гуманітарної допомоги і багато з них перебуває на межі голоду. Спалах холери це друга хвиля захворювання, яка розпочалась у жовтні, поширювалась до грудня, а потім скоротилась, втім ніколи не була під повним контролем.

«Ємен знаходиться над прірвою. Життя людей висить на волосині, – сказав директор благодійної організації Oxfam Саджад Мохаммед Саджид, – Холера проста у лікуванні та профілактиці, але в той час як тривають бойові дії, задача стає надскладною».

У травні в столиці країни, місті Сана, ввели режим надзвичайного стану. 

Нагадаємо, нещодавно український президент Петро Порошенко звернув увагу громадськості, що вся українська система медицини вимагає якнайшвидших реформ

«Запуск медичної реформи бажано провести через голосування в парламенті до завершення цієї сесії», – закликав Порошенко.

Глава держави наголосив на необхідності введення служби, яка б займалася контролем за якістю та ефективністю роботи інститутів, які забезпечують реалізацію державної політики в сфері медичних послуг.

Президент також зазначив, що вітає ініціативи про проведення інвентаризації медичного обладнання, проведення ретельної калькуляції медичних послуг і розробки ефективних механізмів білінгу медпослуг.

І сьогодні, 8 червня, Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який є частиною медичної реформи.

Однак водночас парламентарі не прийняли за основу законопроект №6329 про внесення змін до Бюджетного кодексу в частині фінансування сфери охорони здоров'я. Ця ініціатива не набрала 226 мінімально необхідних голосів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло