Порошенко хоче внести в пакет законопроектів по медичній реформі свій законопроект

Порошенко хоче внести в пакет законопроектів по медичній реформі свій законопроект

Президент очікує, що Рада проголосує за старт медреформи до завершення поточної сесії

Президент України Петро Порошенко найближчим часом передасть до Верховної Ради України законопроект, який передбачає нові правила медичної допомоги в сільській місцевості.

«За моїм дорученням розроблено відповідний законопроект, який передбачає якісно нові правила медичної допомоги в селі з використанням сучасних технологій», – сказав Порошенко на засіданні Національної ради реформ в п'ятницю, повідомляє прес-служба президента України.
За словами глави держави, це буде частина загального пакету медичної реформи.

«Я його в найкоротші терміни представлю, запропоную Верховній Раді. Упевнений, що у нас на сьогоднішній день кожен громадянин України повинен мати захищене законом і Конституцією право на отримання допомоги», – зазначив Порошенко.

Глава держави також підкреслив, що вся українська система медицини вимагає якнайшвидших реформ. Він повідомив, що підготовлений Кабінетом міністрів законопроект був серйозно доопрацьований представниками робочої групи, Адміністрації президента, комітетів Верховної Ради і т.д, однак ряд положень законопроекту ще потребують доопрацювання.

«Запуск медичної реформи бажано провести через голосування в парламенті до завершення цієї сесії», – закликав Порошенко.

Він також звернувся з проханням до секретаря Нацради реформ, заступника глави Адміністрації президента Дмитра Шимківа, виконуючого обов'язки міністра охорони здоров'я Уляни Супрун і координатора робочої групи, депутата Ради Сергія Березенко за підсумками сьогоднішнього обговорення в короткі терміни сформувати пропозиції і передати їх уряду.

В ході засідання Нацради реформ Порошенко наголосив на неприпустимості пропонованого положення про те, що пакет державних гарантій пацієнту буде встановлюватися урядом. «У нас пакет гарантій держави повинен бути закріплений законодавчо», – підкреслив президент.

Він також наголосив на необхідності введення служби, яка б займалася контролем за якістю та ефективністю роботи інститутів, які забезпечують реалізацію державної політики в сфері медичних послуг.

Президент також зазначив, що вітає ініціативи про проведення інвентаризації медичного обладнання, проведення ретельної калькуляції медичних послуг і розробки ефективних механізмів білінгу медпослуг.

Нагадаємо, 18 травня Верховна Рада не включила до порядку денного проекти законів № 6327, 6328, 6329, 6347. Всесвітній Банк висловив стурбованість з приводу того, що через несвоєчасне прийняття законопроектів, реформа охорони здоров'я в Україні не зможе бути реалізована.

Міжнародні партнери та пацієнтськими співтовариство в Україні сподіваються, що вже 6 червня 2017 буде сформовано парламентську більшість при голосуванні за внесення до порядку денного законопроектів.

Згідно з календарним планом Верховної Ради, останнє пленарне засідання поточної 6-й сесії 8-го скликання відбудеться 14 липня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті