Вартість нафтопродуктів: наступного тижня бензин на АЗС подешевшає

Вартість нафтопродуктів: наступного тижня бензин на АЗС подешевшає

Ціни на нафтопродукти впали до мінімуму з грудня 2016 року

Вартість нафтопродуктів: наступного тижня бензин на АЗС подешевшає
Фото pixabay.com

Експерти Консалтингової групи «А-95» відмічають, що в період з 2 по 9 червня середні ціни на нафтопродукти в крупному опті (залізничні цистерни) значно знизилися. Бензини подешевшали на 300-350 грн/т. ДТ – на 400 грн/т до 21 070/т. Це мінімальна середня вартість ресурсу з 22 грудня 2016 р.

Ціни знижуються через падіння європейських котирувань, які за тиждень опустилися на $29-34 /т. Оператори ринку відзначають, що на сьогодні основна частина бензину була завезена ще за середніми травневим котируванням, який був істотно вище поточних червневих. Таким чином надходження червневого ресурсу вже з наступного тижня підтримає темпи зниження оптових цін, тому на АЗС він має подешевшати.

Великооптовий ринок України

Сприяє зниженню цін ще два фактори. Гривня на міжбанку за тиждень зміцнилася ще на 15 коп./$ 1 до 26,12-26,15 грн/$1. У свою чергу офіційний курс євро, за яким сплачується акциз зміцнився на 11 коп. /€ 1 до 29,36 грн /€ 1. Також на ціни, зокрема дизпалива, чинить тиск рекордна пропозиція. Щодня на ринок виходить по 20-25 компаній з 30-35 пропозиціями різноманітного ресурсу в різних регіонах України. Поставленого, як залізницею, трубопроводом чи завезений з моря.

На АЗС за звітний період зміни були мінімальними. Втім ряд дискаунтерів знизили вартість ДП і бензинів на своїх станціях. Серед них є і великі мережі такі, як «БРСМ-Нафта», UPG, «Народна», «Фактор». Всі вони торгують в нижньому ціновому сегменті і традиційно першими реагують на зміни оптових цін.
Динаміка роздрібних цін в Україні
Автогаз продовжує дешевшати, як в опті, так і в роздробі. Загрозою для зниження цін стало черговий наступ СБУ на операторів ринку. Продовження цього тиску вже на наступному тижні може зупинити зниження цін, потенціал до якого ще зберігається на рівні до 50 коп. /Л.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло