НАБУ підозрює НБУ у виведенні 12 млрд грн рефінансу

НАБУ підозрює НБУ у виведенні 12 млрд грн рефінансу

НАБУ виявило це під час розслідування виведення $87 млн із збанкрутілого Дельта Банку

НАБУ підозрює НБУ у виведенні 12 млрд грн рефінансу
Фото: pixabay.com

НАБУ підозрює Нацбанк України в співучасті в розтраті 12 млрд грн рефінансування.

Про це, посилаючись на постанову Солом'янського райрайсуду Києва від 31 травня 2017 року, повідомляє Finbalance.

Згідно з матеріалами суду, НАБУ встановило вказаний факт під час розслідування виведення $87 млн із збанкрутілого Дельта Банку.

Так, слідством встановлено, що в період з 2014 по 2015 рік посадові особи Нацбанку, зловживаючи своїм службовим становищем і діючи умисно за змовою з менеджментом кількох комерційних банків, розтратили кошти НБУ на 12 млрд грн.

Зокрема, у шахрайстві підозрюють службовців банків «Київська Русь», «Дельта», «Терра», «Хрещатик», «Фінанси і Кредит», Південкомбанку, Автокразбанку, Фінпростбанку, Міського комерційного банку та Інтеграл-Банку.

Зазначимо, в ухвалі суду, на яку посилається видання, дуже детально описуються сумнівні (за висновками НАБУ) операції Дельта Банку з Meinl Bank.

За даними детективів НАБУ, розтрата рефінансування НБУ відбулася з використанням кореспондентських рахунків зазначених банків, відкритих в в Meinl Bank Aktiengeselschaft (Австрія), Bank Frick & CjAG (Ліхтенштейн), Bank Winter & CO AG (Австрія), East-West United Bank SA (Люксембург) шляхом погашення кредиторської заборгованості підконтрольних підприємств, яка виникла на підставі кредитних договорів, укладених ними із зазначеними іноземними банківськими установами упродовж 2011-2015 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло