Результати виборів у Великобританії: для більшості консерваторам не вистачило 8 голосів

Результати виборів у Великобританії: для більшості консерваторам не вистачило 8 голосів

Вибори завершились «підвішеним парламентом»

Результати виборів у Великобританії: для більшості консерваторам не вистачило 8 голосів
фото Shutterstock

У ніч на суботу, 10 червня, були підраховані остаточні результати дострокових виборів у Великобританії. Згідно з остаточними офіційними результатами виборів, які відбулись 8 червня

Консервативна партія отримала 318 місць,

опозиційна Лейбористська партія – 262 мандати,

Ліберальні демократи – 12 місць,

Національна партія Шотландії – 35 місць,

північноірландська Демократична юніоністська партія – 10 місць,

вельські націоналісти – 4 місця,

«зелені» – 1 місце.

Оскільки жодна партія не отримала більшість у парламенті, їм тепер буде необхідно сформувати коаліцію або правління меншості.

The Telegraph повідомляє, що прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей вибачилась перед депутатами та міністрами, які втратили свої місця в результаті її рішення ініціювати дострокові вибори, які коштували Консервативній партії більшості.В інтерв’ю вона зазначила: «Я хотіла досягти більшості, але це не той результат якого ми досягли, і мені жаль усіх цих кандидатів та працівників партії, яким не пощастило, а особливо жаль колег, які були депутатами та міністрами, які зробили великий внесок у нашу країну і незаслужено втратили свої місця». 

Вражаючі результати виборів змусили Мей триматись за владу, погодившись на коаліцію з Демократичною юніоністькою партією.  Як повідомляє DW, створення коаліцій явище надзвичайно рідкісне для Британії. Після закінчення Другої світової війни була створена лише одного разу – у 2010 році, коли консерватори сформували уряд разом з ліберальними демократами.

Рішення Мей залишитись на посаді, не дивлячись на те, що вона не змогла привести свою партію до перемоги, викликала шквал критики на її адресу, а опозиційні лідери, включаючи Джеремі Корбіна, закликали її піти у відставку. 

Мей запевнила, що адміністрація меншості «проведе країну через вирішальні перемовини щодо Brexit, які розпочнуться всього через 10 днів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло