Парламентські вибори у Франції: чого чекати Україні?

Парламентські вибори у Франції: чого чекати Україні?

Сьогодні французи обирають 577 нових депутатів парламенту

Парламентські вибори у Франції: чого чекати Україні?
фото Twitter Le Figaro

Сьогодні, 11 червня, у Франції відбудуться вибори в нижню палату парламенту (Національна асамблея). Згідно із законодавством Франції, парламентські вибори проходять у два тури шляхом загального голосування, незадовго після президентських виборів. Другий тур виборів до Національної асамблеї відбудеться 18 червня.

За 577 місць у французькому парламенті загалом змагаються 7 882 кандидати від більш як 20 партій. За даними МВС Франції, на території країни будуть працювати 67 тис. виборчих дільниць.

Територія країни поділена на 577 виборчих округів – точно за кількістю депутатських мандатів. У кожному з округів представники партій ведуть боротьбу за симпатії місцевих виборців. Переможцем стає кандидат, що набрав просту більшість голосів.

Всього в списках виборців зареєстровано близько 47 млн французів.

Парламентські вибори у Франції: чого чекати Україні?
Еммануель Макрон Їде голосувати
Twitter Le Figaro

Хоча у Франції президент має ключові повноваження в сфері зовнішньої політики і оборони, без парламентської більшості він втрачає свою політичну вагу. Національна асамблея розробляє і приймає закони, схвалює виділення коштів з бюджету, тому без підтримки парламенту президент не зможе реалізувати свою програму.

Перший тур виборів в нижню палату французького парламенту проходить в умовах дії надзвичайного стану, введеного в країні після терористичних атак у 2015 році. Крім того, лише 8 днів минуло після терактів у Лондоні, в результаті яких загинули вісім людей, у тому числі три громадянина Франції.

За повідомленням МВС країни, з метою забезпечення безпеки на період виборів виділено понад 50 тис. поліцейських і жандармів, також будуть задіяні військові.

Яке значення має результат парламентських виборів у Франції для України? Франція є учасницею «Нормандське четвірки» і бере участь у врегулюванні конфлікту на Донбасі. Париж разом з Берліном, Лондоном і Вашингтоном є одним з ініціатором політики санкцій проти Росії. Результати виборів до Національної асамблеї покажуть, наскільки законодавча влада Франції буде підтримувати ініціативи президента Еммануеля Макрона щодо стримування агресії Росії.

Тому для України краще, щоб за підсумками виборів до Національної асамблеї партія Макрона «Вперед» змогла сформувати парламентську більшість (289 місць).

Як повідомлялося, під час недавньої зустрічі з президентом РФ у Версалі французький президент продемонстрував своє небажання йти на поступки російській стороні. Макрон пригрозив Путіну «каральними заходами» у відповідь на застосування хімічної зброї в Сирії, засудив переслідування геїв в Чечні і назвав російські ЗМІ брехливими. Макрон солідарний з позицією «Великої сімки» щодо збереження антиросійських санкцій до тих пір, поки Кремль не припинить військову агресію на Донбасі.

Перші попередні результати екзит-полів будуть оголошені о 20:00 одразу після закриття останніх виборчих дільниць, за київським часом це 21.00.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло