Друзі пізнаються в біді: Іран надіслав 5 літаків з харчами у заблокований Катар

Друзі пізнаються в біді: Іран надіслав 5 літаків з харчами у заблокований Катар

Іран збирається переправляти в охоплену кризою країну 100 тонн продуктів щодня

Друзі пізнаються в біді: Іран надіслав 5 літаків з харчами у заблокований Катар
Країни, які розірвали відносини з Катаром, виділено жовтим кольором
карта ВВС

Іран надіслав до Катару 5 літаків із продуктами – на кожному по 90 тонн продовольства – в якості допомоги в умовах блокади, організованої сусідніми країнами. Ще 460 тонн продуктів (в основному фрукти й овочі) було відправлено в Катар кораблями. Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на іранську державну інформагенцію IRNA.

Щоправда, не уточнюється, чи їжу було доставлено як гуманітарну допомогу, чи на комерційній основі.

В Ірані заявляють, що готові переправляти в Катар 100 тонн продуктів харчування щодня.

Катар, основу економіки якого складає експорт нафти і природного газу, імпортує близько 80% харчів із сусідніх країн, тому влаштована йому блокада спричинила загрозу дефіциту продовольства в країні.

Туреччина раніше вже заявила, що збільшить свій експорт води і продовольства до Катару.

Як повідомлялося, низка країн регіону на чолі із суперником Ірану Саудівською Аравією минулого тижня розірвали дипломатичні відносини з Катаром, звинувативши його у фінансуванні тероризму. Катар відкидає ці звинувачення.

Кордон Катару і Саудівської Аравії, через який до країни завозять 40% харчів, було закрито.

Громадянам Катару наказано покинути території країн, які беруть участь у блокаді. Однак Катар уже заявив, що не відповість на цей крок дзеркальними діями, тобто не вживатиме «жодних заходів» щодо громадян країн, які розірвали з ним дипломатичні відносини. Йдеться передусім про понад 8 тисяч громадян Саудівської Аравії, понад 2 тисячі громадян Бахрейну та понад 700 громадян ОАЕ, а також єгиптян, які перебувають на території Катару.

У матеріалі Mind описано причини Катарської кризи. Політичні полягають в тому, що Катар вже давно балансує між двома головними осями регіонального протистояння – сунітською Саудівської Аравією і шиїтським Іраном.

Економічні пов’язані з надвисокими прибутками Катару від експорту природного газу і амбіціями катарського монарха Таміма аль-Тані в його прагненні розширити вплив у регіоні, які дратують сусідів маленької держави вже багато років. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло