Друзі пізнаються в біді: Іран надіслав 5 літаків з харчами у заблокований Катар
Іран збирається переправляти в охоплену кризою країну 100 тонн продуктів щодня

Іран надіслав до Катару 5 літаків із продуктами – на кожному по 90 тонн продовольства – в якості допомоги в умовах блокади, організованої сусідніми країнами. Ще 460 тонн продуктів (в основному фрукти й овочі) було відправлено в Катар кораблями. Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на іранську державну інформагенцію IRNA.
Щоправда, не уточнюється, чи їжу було доставлено як гуманітарну допомогу, чи на комерційній основі.
В Ірані заявляють, що готові переправляти в Катар 100 тонн продуктів харчування щодня.
An #IranAir #B747 «Freighter» being loaded at #Shiraz Airport with #food shipments for #Qatar. #B747F #cargo pic.twitter.com/xYOdF423SO
– Iran Air (@IranAir_IRI) 10 червня 2017 р.
Катар, основу економіки якого складає експорт нафти і природного газу, імпортує близько 80% харчів із сусідніх країн, тому влаштована йому блокада спричинила загрозу дефіциту продовольства в країні.
Туреччина раніше вже заявила, що збільшить свій експорт води і продовольства до Катару.
Як повідомлялося, низка країн регіону на чолі із суперником Ірану Саудівською Аравією минулого тижня розірвали дипломатичні відносини з Катаром, звинувативши його у фінансуванні тероризму. Катар відкидає ці звинувачення.
Кордон Катару і Саудівської Аравії, через який до країни завозять 40% харчів, було закрито.
Громадянам Катару наказано покинути території країн, які беруть участь у блокаді. Однак Катар уже заявив, що не відповість на цей крок дзеркальними діями, тобто не вживатиме «жодних заходів» щодо громадян країн, які розірвали з ним дипломатичні відносини. Йдеться передусім про понад 8 тисяч громадян Саудівської Аравії, понад 2 тисячі громадян Бахрейну та понад 700 громадян ОАЕ, а також єгиптян, які перебувають на території Катару.
У матеріалі Mind описано причини Катарської кризи. Політичні полягають в тому, що Катар вже давно балансує між двома головними осями регіонального протистояння – сунітською Саудівської Аравією і шиїтським Іраном.
Економічні пов’язані з надвисокими прибутками Катару від експорту природного газу і амбіціями катарського монарха Таміма аль-Тані в його прагненні розширити вплив у регіоні, які дратують сусідів маленької держави вже багато років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].