На Трампа знов подають до суду

На Трампа знов подають до суду

Цього разу позов стосуватиметься порушень антикорупційних положень конституції США

На Трампа знов подають до суду
фото Shutterstock

Генеральні прокурори округа Колумбія та штату Меріленд заявляють, що у понеділок подадуть судовий позов проти президента США Дональда Трампа, стверджуючи, що він порушив антикорупційні положення Конституції, прийнявши мільйонні платежі та грошові прибутки від закордонних урядів після приходу до Білого дому. Про це повідомляє The Washington Post.

Позов, перший у своєму роді, заснований на факті, що Трамп вирішив зберегти право власності на свою компанію, коли став президентом. У січні він повідомив, що переведе свої бізнес-активи під контроль своїх синів задля уникнення потенційних конфліктів інтересів.

Але генеральний прокурор США Карл Расін і генеральний прокурор штату Меріленд Брайан Фрош говорять, що Трамп порушив обіцянку розділити свої публічні обов’язки та приватні бізнес-інтереси.

Позов, підписаний екземпляр якого Расін та Фрош передали виданню у неділю ввечері, говорить про «безпрецедентні конституційні порушення» Трампа. У позові йдеться про те, що право власності Трампа на глобальну бізнес-імперію підірвало цілісність політичної системи США.

«Основним для президента [щоб добросовісно виконувати свою присягу] є вимога Конституції розділяти свої персональні фінанси від внутрішніх та закордонних повноважень. Ніколи раніше президент не нехтував  цим конституційним приписом».

Цей позов може викликати новий фронт розслідувань, оскільки зараз комітети Конгресу та Роберт Мюллер вже проводять розслідування щодо можливої змови команди Трампа із урядом Росії в ході президентської кампанії 2016 року.

Якщо федеральний суддя пустить справу у хід, Расін та Фрош говорять, що першим кроком стане вимога отримання копій персональних податкових декларацій Трампа, щоб оцінити розміри його зовнішньоторгових угод.

Позов, який буде подано до Окружного суду США в окрузі Меріленд, стане найсерйознішим викликом Трампу щодо проблеми неконституційного отримання прибутків. У березні ресторан із округу Колумбія позивався до Трампа, стверджуючи, що його новий готель Trump International Hotel користується несправедливими перевагами через тісні зв’язки з президентом.

У позові також говориться, що Трамп отримав неконституційні фінансові пільги від уряду США, зокрема, йому було дозволено продовжувати оренду старої будівлі поштового відділення, де він збудував готель, хоча у контракті зазначається, що жоден чиновник не може продовжувати оренду.

Управління служб загального призначення (GSA) спочатку повідомило про необхідність відчуження готелю після виборів. Але після того як Трамп запропонував збільшити бюджет GSA, як повідомляється у позові, агентство підтвердило, що Трамп діяв законно.

Расін та Фрош стверджують, що допоки Трамп не припинить бути залежним від прибутків, американці не можуть бути певні, що «його міграційні заборони, вихід із кліматичної угоди або запропоноване зменшення податків» спрямовані на інтереси країни, а не на його власні.

Позов вимагає судової заборони, яка б змусила Трампа припинити порушувати Конституцію, але залишає на розгляд суду, яким чином це має бути зроблено. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло