АМКУ: встановлені «Київстаром» тарифи нікому не завдали шкоди

АМКУ: встановлені «Київстаром» тарифи нікому не завдали шкоди

АМКУ закрив справу про завищення «Київстаром» цін на дзвінки абонентам фіксованого зв'язку без накладення штрафу

Антимонопольний комітет України (АМКУ) ухвалив, що встановлені оператором мобільного зв'язку АТ «Київстар» ціни на вихідні дзвінки на номери абонентів фіксованого зв'язку на рівні 1,50 грн/хв, 1,60 грн/хв і 1,75 грн/хв не завдали значної шкоди окремим особам чи суспільству за період їх існування у зв'язку з можливістю для абонентів замовити послуги «30 хвилин на міські номери», «10 хвилин на міські номери» і «5 хвилин на міські номери», і закрив цю справу без накладення штрафу.

Про це йдеться у повідомленні Інтерфаксу.

Вартість хвилини на номери абонентів фіксованого зв'язку в цих трьох пакетах становить відповідно 0,33 грн/хв, 0,50 грн/хв і 0,60 грн/хв.

Як повідомлялося, напикінці квітня 2017 року АМКУ повідомив, що «Київстар» виконав рекомендації АМКУ щодо здешевлення дзвінків абонентам фіксованого зв'язку, запропонувавши з 4 травня 2017 року тарифні плани «Комфорт», «Комфорт +» і «Ультра Комфорт» 30 хвилин дзвінків абонентам фіксованого зв'язку за ціною 0,16 грн, 0,11 грн і 0,05 грн за хвилину, повідомляли у відомстві.

У липні 2016 року АМКУ повідомляв, що частка компанії «Київстар» на ринку послуг зі здійснення абонентами своєї мережі вихідних дзвінків на номери абонентів фіксованого зв'язку України перевищує 35% і компанія не змогла довести, що відчуває на цьому ринку значну конкуренцію.

АМКУ також відзначав, що тарифи на відповідну послугу у інших компаній-операторів значно нижчі, ніж тарифи «Київстару» в 1,5–1,75 грн за хвилину. Зокрема, тарифи ТОВ «Лайфселл» складають до 0,60 грн/хв (з ПДВ та збором до Пенсійного фонду), а тариф ПрАТ «МТС Україна» – 0,50 грн (з ПДВ та збором до Пенсійного фонду).

У вересні 2016 року «Київстар» у відповідь на рекомендації АМКУ запропонував клієнтам три нових пакети, які передбачають 30, 10 і 5 хвилин дзвінків на міські номери.

«Київстар» – український оператор телекомунікацій, надає послуги зв'язку і передачі даних на основі широкого спектра мобільних і фіксованих технологій, включно з 3G. Послугами оператора користуються 26,1 млн абонентів мобільного зв'язку та понад 814 000 клієнтів фіксованого Інтернету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті