Пуерто-Ріко зібрався вступити до складу США як окремий штат

Пуерто-Ріко зібрався вступити до складу США як окремий штат

Жителі острівної країни на референдумі проголосували за приєднання до США

Пуерто-Ріко зібрався вступити до складу США як окремий штат
карта Wikipedia

В Пуерто-Ріко провели референдум щодо питання, чи хочуть мешканці, щоб країна увійшла до складу США на правах окремого штату.

В ході референдуму більшість жителів Пуерто-Ріко проголосували «за».

За входження до складу США проголосували приблизно 500 тис. пуерторіканців, тоді як 7,6 тис. мешканців виступили за вільну асоціацію з США. Ще 6,7 тис. жителів країни не захотіли міняти нічого, пише агентство CNBC.

На даний момент Пуерто-Ріко – це територія, залежна від США, де діє влада американського конгресу, однак дія американської Конституції тут обмежена. Водночас саме конгрес США буде визначати статус Пуерто-Ріко.

Оскільки явка на референдум склала всього 23%, такі результати конгресмени навряд чи братимуть до уваги. Губернатор території Рікардо Роселлою намір сформувати комісію, яка буде працювати над процедурою отримання статусу штату.

Такий референдум проводиться не вперше. Останній раз аналогічний референдум зі схожими результатами пройшов у 2012 році, а всього з 1967 року таких референдумів було п'ять.

Влада Пуерто-Ріко отримали формальне право звернутися до американського конгресу з проханням схвалити входження острівної країни 51-м штатом у США, але шансів на це дуже мало. Республіканці традиційно виступають проти приєднання Пуерто-Ріко як штату.

Крім того, великі опозиційні партії не брали участь у голосуванні, а важка економічна ситуація і борг у $70 млрд також є перешкодами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті