Панама розірвала дипломатичні зв’язки з Тайванем на користь Китаю

Панама розірвала дипломатичні зв’язки з Тайванем на користь Китаю

За останні роки Китай збільшив інвестиції в економіку Панами

Панама розірвала дипломатичні зв’язки з Тайванем на користь Китаю
Фото Reuters

Панама встановила дипломатичні відносини з Китаєм, натомість розірвала усі зв’язки з Тайванем. Про це повідомляє Rеuters.

Уряд Тайваню висловив «гнів і жаль», звинуватив Панаму у залякуванні і заявив, що не збирається конкурувати із Китаєм в тому, що він назвав «дипломатичною грою на гроші».

Тайвань відразу припинив співробітництво з Панамою і евакуював посольство та технічний персонал «задля убезпечення національного суверенітету та гідності», сказав міністр закордонних справ Девід Лі.

Міністр закордонних справ Китая Ванг Ї зустрівся зі своїм колегою з Панами, Ісабель де Сен-Мало, у вівторок для підписання комюніке.

«Уряди двох країн домовились розвивати хороші дружні відносини, засновані на принципах взаємного суверенітету, поваги до територіальної цілісності, ненападу, взаємного невтручання у внутрішні справи, взаємної вигоди та мирного співіснування» йдеться у заяві на сайті МЗС Китаю.

Пекін вважає, що Тайвань, який називає себе Китайською республікою, повинен входити до складу КНР , в свою чергу Тайвань наполягає, що саме у них перебуває справжній уряд Китаю, а Китайська Народна Республіка під управлінням Пекіна – це територія, окупована комуністами після громадської війни, що завершилась у 1950 році. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті