РФ завозить до Криму німецькі газотурбіни через Іран

РФ завозить до Криму німецькі газотурбіни через Іран

Поставки в окупований Крим західного обладнання заборонені через санкції

Росія намагається поставити до Криму газові турбіни для ТЕС в обхід західних санкцій, використовуючи Іран, пише Комерсант.

За даними джерел видання, ТОВ  ВО «Технопромекспорт», що входить у «Ростех», визначилося з постачальником газових турбін для нових ТЕС у Криму. На станціях планували ставити турбіни, зроблені за технологією німецької Siemens, але компанія блокувала постачання, побоюючись санкцій.

Тепер, згідно з сайтом держзакупівель РФ, ТЕС можуть отримати турбіни під шифром ТПЕ-180, нібито зроблені самим генпідрядником – ТОВ ВО «Технопромекспорт».

Джерела запевняють, що турбіни зроблені або спільним підприємством Siemens і «Силових машин» в Петербурзі, або в Ірані – також за німецькою технологією. Але, судячи із закупівлі, передбачається імпорт обладнання в Росію.

Нагадаємо, РФ будує в окупованому Криму ТЕС, які повинні закрити енергодефіцит у регіоні. Загальна потужність генерації на півострові – 920,3 МВт, на піку потрібно до 1,43 ГВт. Але потужних газових турбін у РФ не роблять, а постачання західного обладнання до Криму заборонене санкціями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло