«Пряма лінія» з Путіним: український безвіз, американські санкції та цитати з Тараса Шевченка

«Пряма лінія» з Путіним: український безвіз, американські санкції та цитати з Тараса Шевченка

Віктор Медведчук – затятий український націоналіст, а Порошенко «задирає носа»

«Пряма лінія» з Путіним: український безвіз, американські санкції та цитати з Тараса Шевченка
Фото kremlin.ru

Сьогодні, в четвер, 15 червня, президент РФ Володимир Путін провів «пряму лінію» для спілкування з росіянами. Це вже 15-тий подібний захід за участі Путіна. За підсумками цього спілкування, проведеного у формі запитань і відповідей, Mind виділив найважливіші тези російського президента, що стосуються українських інтересів.

Про санкції США.

Путін заявив, що країни, які вводили санкції проти Росії, отримали більші збитки, ніж сама Росія.

«Держдеп США вважає, що ці санкції привели до -1% ВВП для нашої економіки, європейці вважають, що трохи більше, в ООН вважають, що ми втратили десь 50-52 млрд доларів, а ті країни, які ввели санкції, втратили 100 млрд доларів. Так що це двостороння зброя і шкодить всім, в тому числі і тим, хто це робить», – заявив Путін.

Він не розуміє, чому США ввели нові санкції саме зараз.

«Адже нічого такого не відбувається екстраординарного. У зв'язку з чим на голому місці знову санкції? Не було б Криму, не було б інших проблем, придумали б щось іще для стримування Росії», – вважає Путін.

Водночас, на думку редакції Mind, імовірно підставні люди телефонували з регіонів Росії з проханням продовжити і в жодному разі не скасовувати санкцій, введених у відповідь проти закордонних постачальників – тому що завдяки цим санкціям розвиток місцевого сільськогосподарського виробництва зростає «на 20-30% щороку».

Політичний притулок для директора ФБР. Путін вважає, що екс-глава ФБР Джеймс Комі по суті виступає в ролі правозахисника, і його можна порівняти з колишнім співробітником Агентства національної безпеки США Едвардом Сноуденом.

«Він (Комі – ред.) раптом сказав, що записав розмову з президентом, а потім через свого друга передав цю розмову засобам масової інформації. Ну, це вже звучить і виглядає дуже дивно, коли керівник спецслужби записує розмову з Верховним головнокомандувачем, а потім ще через свого друга передає в ЗМІ. А чим тоді директор ФБР відрізняється від містера Сноудена?» – сказав Путін.

«Якщо у зв'язку з цим проти нього виникнуть якісь переслідування, ми і йому готові будемо надати політичний притулок у Росії», – додав Путін.

Гаряча лінія з Путіним:
Фото kremlin.ru

Про Україну, Порошенка та безвіз.

Путіна запитали, як він ставиться до того, що український президент Порошенко на честь надання Україні безвізу продекламував вірш Лєрмонтова «Прощай, немытая Россия».

Путін не упустив нагоди утвердити свої імперські амбіції і заявити, що частина України належала Росії.

«Області, які сьогодні вважаються Україною, були просто областями Росії, і якщо Президент сьогоднішньої України говорить про те, що він кудись їде, то Лермонтов говорив про всю Росію, включаючи і ті області, які сьогодні називаються Україною. Так що тут особливо нема чого ніс задирати», – сказав Путін.

Також російський президент нагадав про свої глибинні страхи, що Європа переповнена людьми нетрадиційної орієнтації, які в очах Путіна несуть виключно загрозу.

«До речі, «голубых мундиров» там, куди він збирається, більше, ніж у нас, і нехай він не розслабляється особливо, а то хоч би чого не сталося, нехай уважно поглядає на всі боки», – зауважив Путін.

В якості відповіді українському президенту Путін вирішив за доречне процитувати Шевченка: «Доборолась Украина до самого края, и хуже ляхов распинают её свои собственные дети», звинувативши таким чином Порошенка у виведенні коштів в офшори:

«Якщо хтось хоче бути європейцем, рахунки спочатку нехай свої закриє в офшорних зонах, а потім говорить про благо народу», – заявив Путін.

Віктор Медведчук – український націоналіст.

Путін запевнив, що активне проштовхування Медведчуком теми федералізації України, тобто розділення її на дрібніші сектори, – це не що інше, як прихильність до напрацювань українських націоналістів, які писали свої роботи ще в XIX столітті. І що тема федералізації нібито простежується в роботах Грушевського, Франка, Драгоманова «или что-то в этом роде», а потім і в роботах В’ячеслава Чорновола.

«І вони всі виходили з того, що Україна повинна бути: а) незалежною; але повинна бути федеративною державою. До речі, ці фундаменталісти незалежності України і українського націоналізму – деякі з них взагалі не бачили, до речі, Крим в складі України. Але це так, між іншим», – заявив Путін.

Гаряча лінія з Путіним:
Фото kremlin.ru

Слід зауважити, що запитання інколи траплялися несподівані.

Окрім питань телефоном, які зазвичай є підставними, свою думку можна було висловити і за допомогою СМС, які телеканали виводили на екрани, тому більшість гострих тем з'являлася саме тут:

«Коли ви підете у відставку? Олександр Чулков, Пермь»

«Путін, ти справді вважаєш, що народ вірить у цей цирк із підставними питаннями?»

«Ваші слова «Своїх не здаємо» стосуються казнокрадів і корупціонерів?»

«Коли ви припините порушувати положення Конституції про максимальне президентство в два терміни?»

«Правду кажуть, що Навальний тепер про вас фільм знімає?»

«Три терміни президентства – цього досить!»

«До свиданья, Владимир Владимирович!» – хтось вирішив попрощатися з російським президентом.

«Пряма лінія» з Путіним: український безвіз, американські санкції та цитати з Тараса Шевченка

А це запитання нібито «з Києва» і відповідь президента РФ на нього ми залишимо без коментарів.

Питання: Доброго дня! Мене звуть Дмитро, я живу на Україні. Чому ви нас кинули? Адже на Україні не всі прихильники Бандери і Шухевича. Адже ми шануємо пам'ять наших дідів, ми ходимо на «Безсмертний полк», так чому ж нас російські телеканали мажуть однією фарбою?

В.Путін: Спасибі за Вашу позицію, за те, що Ви дорожите нашою спільною історією. Ви зараз сказали про участь в акції «Безсмертний полк». Ми це бачимо і дуже високо цінуємо, повірте мені.

Але така надмірна, публічна підтримка (з нашого боку – ред.), ми боїмося просто таким чином завдати вам якоїсь шкоди і намагаємося не втручатися у внутрішньополітичні процеси на Україні.

.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло