На зло Трампу: Конгрес США хоче перетворити положення про антиросійські санкції на закон

На зло Трампу: Конгрес США хоче перетворити положення про антиросійські санкції на закон

Таким чином скасувати їх президент зможе лише з дозволу Конгресу

На зло Трампу: Конгрес США хоче перетворити положення про антиросійські санкції на закон
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Сенат США в четвер 16 червня проголосував майже одноголосно за законопроект про введення нових санкцій проти Росії. Згідно з новим законодавством, навіть якщо президент Дональд Трампа захоче ослабити чи скасувати ці санкції, йому доведеться отримати схвалення Конгресу, повідомляє Reuters.

Сенатори підтримали це рішення 98-ма голосами проти 2 проти.

Щоб він набув сили закону,  документ має розглянути Палата представників Конгресу США, після чого його відправлять на підпис президенту Дональду Трампу.

Нові санкції покликані покарати Росію за втручання в 2016 році у вибори в США, анексію українського Криму та підтримку уряду Сирії в 6-річній громадянській війні.

В разі прийняття це надасть статус закону введеним раніше Бараком Обамою санкцій, в тому числі щодо російських енергетичних проектів. Це дозволить ввести нові санкції щодо російської гірничодобувної, металургійної промисловості, судноплавства, залізниць і проти окремих росіян, винних у здійсненні кібератак чи постачанні зброї уряду Сирії.

«Новий закон посилає дуже сильний сигнал в Росію, яка втягнулася в мерзенні дії», – прокоментував сенатор-республіканець Боб Коркер, голова комітету із закордонних справ Сенату.

Крім того, цей закон ускладнить відносини з деякими країнами в Європі. Німеччина і Австрія заявили, що нові каральні заходи можуть зачепити ті європейські компанії, які беруть участь в російських проектах.

Законопроект спочатку стосувався посилення тиску на Іран через його програму створення балістичних ракет та іншої діяльності, що виходить за рамки міжнародної ядерної угоди.

Нагадаємо, обмежувальні заходи проти Росії були додані до іранського законопроекту у вигляді поправки. За її внесення у документ напередодні сенатори обох партій – Республіканської та Демократичної – проголосували майже одноголосно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло