Світовий трейдер Trafigura отримав ліцензію на постачання газу до України

Світовий трейдер Trafigura отримав ліцензію на постачання газу до України

НКРЕКП видала ліцензію його дочірній компанії – «Трафігура Юкрейн»

НКРЕКП видала ліцензію на право здійснювати господарську діяльність з постачання природного газу в Україну «Трафігура Юкрейн» – дочірній компанії одного з найбільших світових трейдерів енергоресурсів Trafigura.

Відповідне рішення одноголосно прийняли на черговому засіданні НКРЕКУ, пише «Інфоіндустрія».

«Хочу привітати «Трафігура Юкрейн» як одного з найбільших світових трейдерів енергоресурсів з отриманням ліцензії і з можливістю здійснювати діяльність з постачання природного газу», – сказав глава НКРЕКУ Дмитро Вовк під час засідання комісії.

Як повідомлялося, наприкінці травня цього року Trafigura відкрила свій офіс у Києві.

Прямі поставки газу на український ринок Trafigura розпочала в кінці листопада минулого року. За оцінками консалтингової компанії Exploration and Production, за листопад-грудень 2016-го компанія імпортувала в Україну до 10 млн куб. м блакитного палива.

Зазначимо, на цьому тижні стало відомо, що швейцарський енергетичний трейдер MET Holding AG вирішив торгувати природним газом на внутрішньому ринку України. 

MET Holding AG зареєстрував дочірнє підприємство «МЕТ Україна» для операцій з природним газом.

Загалом Україна закачала до підземних сховищ газу 2,42 млрд кубометрів з початку сезону закачування. 

На 10 червня в ПСГ знаходилося 10,52 млрд кубометрів газу, що на 30%, або на 2,42 млн кубометрів, більше, ніж на 22 березня (8,1 млрд кубометрів – найнижчі запаси газу в опалювальному сезоні 2016/2017).

За десять днів червня імпорт становив 280,71 млн куб. м (238,655 млн кубометрів – через Словаччину, 16,605 млн кубів – через Угорщину, 25,454 млн куб. м – через Польщу).

Власний видобуток з початку червня становив 568,31 млн кубометрів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло