Центральний банк Німеччини вбачає у криптовалюті загрозу для всієї банківської системи

Центральний банк Німеччини вбачає у криптовалюті загрозу для всієї банківської системи

Голова Бундесбанку переконаний, що уряду необхідно «знизити інтерес громадян до цифрових валют»

Центральний банк Німеччини вбачає у криптовалюті загрозу для всієї банківської системи
Єнс Вайдманн, голова Бундесбанку
Фото Chatham House/flickr

Під час виступу на форумі Frontiers in Central Banking – Past, Present and Future у Франкфурті-на-Майні голова Бундесбанку Єнс Вайдманн заявив, що розповсюдження цифрових валют становить загрозу для банківської системи, і уряду слід задуматись, «як знизити інтерес громадян до криптовалют».

Він наголосив також, що дехто вважає, що приватні цифрові валюти можуть повністю замінити звичайні. Проте сам Вайдманн притримується іншої думки – в якості засобу обміну та аудиту гроші підпадають під значні мережеві екстерналії [зовнішні ефекти], які альтернативі валюти навряд чи зможуть перебороти.

В той час як приватні цифрові валюти залишаються наріжним явищем, деякі із центральних банків розглядають варіанти випуску своїх власних цифрових валют. Це значить, що нефінансові корпорації та навіть домашні господарства матимуть доступ до балансу центрального банку через цифровий баланс. Також криптовалюти, на відміну від готівки, не вимагають затрат на зберігання.

Вайдманн підкреслив у промові, що те, що здається інтригуючим з технологічної точки зору, викликає «фундаментальні питання щодо природи фінансової системи та економіки в цілому».

Надання громадськості можливості пред’являти претензії до центробанку зробить їх ліквідні активи більш безпечними, оскільки центральний банк не може стати неплатоспроможним. Ця особливість стане популярною під час кризи – коли з’явиться сильний стимул для тримачів готівки перевести її в цифрову валюту одним натисканням кнопки. Але те, що може бути благом для вкладників, може стати прокляттям для банків.

Голова Бундесбанку також зауважив, що його власне бачення полягає у тому, що центральні банки мають прагнути до створення ще більш ефективних платіжних систем. Він певен, що це зможе знизити інтерес більшості громадян до цифрових валют

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло