Споживча довіра в США знизилася більше, ніж очікували аналітики

Споживча довіра в США знизилася більше, ніж очікували аналітики

Причиною стали сумніви щодо політичної діяльності президента Трампа

Індекс споживчої довіри в США в червні 2017 року знизився до 94,5 пункту з травневого рівня в 97,1 пункту, згідно з попередніми даними Мічиганського університету, який розраховує цей показник. Про це повідомляє Інтерфакс.

Значення показника стало мінімальним з листопада минулого року.

Аналітики в середньому очікували лише незначного зниження – до 97 пунктів.

На думку експертів, падіння індексу відображає побоювання споживачів, що на тлі політичних скандалів президенту США Дональду Трампу не вдасться повною мірою виконати свої передвиборні обіцянки, спрямовані на підтримку економічного зростання в країні.

Індекс відношення американських споживачів до поточної фінансової ситуації в червні знизився до 109,6 пункту з 111,7 пункту в травні.

Показник споживчих очікувань на найближчі півроку зменшився з 87,7 пункту до 84,7 пункту.

Інфляційні очікування на середньострокову перспективу (найближчий рік) залишилися на рівні 2,6%, прогноз на довгострокову перспективу (горизонт 5-10 років) виріс із 2,4% до 2,6%.

В даний час відмітка в 100 пунктів відповідає рівню довіри 1966 року. Середнє значення індикатора під час останньої рецесії, що почалася в грудні 2007 року і тривала 18 місяців, становило 64,2 пункту, а протягом п'яти років до неї – 89 пунктів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло