НБУ хоче спростити відкриття банківських рахунків

НБУ хоче спростити відкриття банківських рахунків

Пропонується скасувати обов'язкове використання підприємством печаток на документах

Національний банк України підготував проект постанови, спрямований на спрощення відкриття банківських рахунків. Йдеться про внесення змін до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою правління НБУ №492 від 12 листопада 2003 року та інші нормативні акти, повідомляє прес-служба регулятора.

«Документ розроблений у зв'язку зі змінами в законодавстві України, а також з метою удосконалення порядку відкриття, використання, залучення коштів на рахунки клієнтів банків і здійснення безготівкових розрахунків», – відзначають в НБУ.

Проектом пропонується, зокрема, скасувати обов'язкове використання підприємством печаток на документах (у тому числі на розрахункових документах), а також дозволити укладання договорів про відкриття банківського рахунку та банківського вкладу в електронній формі, зокрема, шляхом приєднання клієнта до публічного пропозицією укладення договору.

Також пропонується надати право клієнтам, які вже мають рахунки в банку, на відкриття таких рахунків у цьому банку без особистої присутності, шляхом подання документів за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем.

Крім цього, НБУ має намір врегулювати питання переуступки права вимоги за договором банківського вкладу, порядок відкриття та використання поточних рахунків фізичних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, а також порядок відкриття фізичними особами-підприємцями поточних рахунків фізичним особам для здійснення деяких видів виплат заробітної плати та прирівняних до неї платежів.

Також пропонується скасувати норму про подання фізичними особами при відкритті рахунків картки із зразками підписів і впровадити використання при здійсненні операцій за рахунком фізичної особи зразка його підпису або підпису довіреної особи, зазначеного в договорі банківського рахунку/договорі банківського вкладу/довіреності.

Нацбанк також планує вдосконалити режим функціонування поточних рахунків клієнтів, зокрема режиму, пов'язаного з відрядженням.

Нагадаємо, Національний банк спростив проведення валютних операцій з торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на міжбанківському валютному ринку України та на міжнародному валютному ринку. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті