НБУ спростив правила торгівлі іноземною валютою

НБУ спростив правила торгівлі іноземною валютою

Спрощення стосується в першу чергу проведення валютних операцій на умовах «форвард»

Національний банк спростив проведення валютних операцій з торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на міжбанківському валютному ринку України та на міжнародному валютному ринку. Відповідні зміни затверджені постановою правління НБУ №55 від 15 червня, яке вступає в силу з 26 червня, повідомляє прес-служба НБУ.

Спрощення стосується проведення валютних операцій на умовах «форвард». Банкам надана можливість здійснювати власні валютні операції на умовах «форвард» без обмеження по групі класифікатора іноземних валют, терміну та виду операції, яка хеджируется (пара валюта/валюта; гривня/валюта).

Досі такі операції вирішувалися тільки за умови, що обидві валюти з пари відносяться до першої групи класифікатора і на термін, що не перевищує 365 календарних днів.

Крім того, регулятор істотно спростив умови проведення форвардних операцій для бізнесу – клієнтів банків, які є суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності. Такі компанії отримали можливість здійснювати операції з обміну (конвертації) іноземної валюти на умовах «форвард» без обмеження по групі класифікатора, терміну та виду операції, яка хеджируется.

Також вони зможуть проводити операції з купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на умовах «форвард» для хеджування ризику зміни курсу іноземної валюти по відношенню до гривні по зовнішньоторговельних операціях без обмеження по групі класифікатора і терміну цієї операції. Раніше термін таких операцій повинен складати до 365 днів.

Також, розширено спектр операцій з банківськими металами, які здійснюють уповноважені банки. Банки зможуть проводити на міжбанківському валютному ринку купівлі-продажу банківських металів на умовах «тод», «том», «спот», «форвард» або «своп» не тільки за гривні, як було досі, а й за іноземну валюту.

Крім того, банки зможуть проводити на міжнародних ринках за будь-яку іноземну валюту класифікатора операції, як з купівлі, так і продажу банківських металів на умовах «тод», «том», «спот», «форвард» або «своп». До сих пір їх можливості з продажу банківських металів були обмежені першою групою класифікатора.

Також, НБУ зняв обмеження на проведення операцій з обміну безготівкової іноземної валюти для фізичних осіб, які не є підприємцями.
Такі клієнти зможуть здійснювати відповідні операції з безготівковою валютою, наявних на рахунку, без обмеження по групі класифікатора і кількості таких операцій протягом дня. До сих пір вони мали можливість проводити такі операції тільки один раз протягом дня і тільки з іноземною валютою першої групи класифікатора.

Крім того, для клієнтів-фізичних осіб банки будуть здійснювати обмін готівкової іноземної валюти на безготівкову без обмеження по групі класифікатора.

Нагадаємо, НБУ вводить видачу українцям валютних ліцензій в електронній формі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло