Огляд криптовалют: частка біткоіна в загальному показнику капіталізації криптовалют просіла з 42 до 38%

Огляд криптовалют: частка біткоіна в загальному показнику капіталізації криптовалют просіла з 42 до 38%

Падіння минулого тижня можна розглядати як цікавий збіг обставин

Похмура і дощова погода за вікном увесь минулий тиждень повністю відображала ситуацію на ринку криптовалюти, який відправив багатьох учасників на дно.

Основу грозового настрою створили такі події, як тимчасова зупинка роботи сайту Coinbase; відтік частини біткоін-засобів в ico; повторна заява майнера bitman про їхню незгоду з SegWit; чергове підняття облікової ставки ФРС; експірація квартальних ф'ючерсів на біткоін; фіксація прибутку деякими гравцями (після досягнення нового значного історичного максимуму).

Ціна біткоіна на топ-5 біржах станом на 13 червня 2017 року – 8:40

Біржа Bitstamp (EUR) Bitfinex (HK) Coinbase-GDAX (US) BitFlyer (JP) KUNA (UA)
Ціна €2275  $2543 $2566 ¥287147 ($2634) ₴66 761 
битк

Падіння минулого тижня можна розглядати як цікавий кейс – збіг обставин, які самі собою не могли б так сильно опустити ціну на першу криптовалюту, проте значно посилили вплив один одного.

Усе почалося з того, що популярний гаманець і сайт Coinbase пішов в офлайн (вочевидь, через перенагрівання сайту відвідувачами, у зв'язку з встановленням нового цінового хаю біткоіна).

Далі хмари згустило ico проекту Bancor і заява Bitman. Bancor зібрав за три години близько $140 млн – 396720 ETH. Відтік капіталу відбувався частково з біткоіна в ефіріум.

А Bitman, незважаючи на те, що вже заявляв про свою неготовність прийняти SegWit, на ринку, заповненому учасниками, які панікують, така новина допомогла ціною скотитися ще нижче.

У середу Федеральний резервний фонд повідомив про чергове підняття резервної ставки. Таке рішення автоматично призводить до подорожчання долара США відносно всіх інших фіатних валют. В іншій ситуації така новина вплинула б позитивно, або ж з невеликим осіданням, на ціну першої криптовалюти. Однак на тлі вже падаючої вартості біткоіна відносно долара багато гравців вирішили зафіксувати сцену, щоб не втрачати кількість своїх фіатних валют у $1.

Також наприкінці тижня відбувалася експріація біткоін-ф'ючерсів на китайських біржах. Ця подія, якщо простежити в історії ціни на графіку, завжди супроводжується осіданням у ціні. На вже сформованому з початку тижня негативному настрої експірація тільки посилила просідання, встановивши ціновий мінімум поточного місяця.

Узагалі за тиждень частка біткоіна в загальному показнику капіталізації криптовалют просіла з 42 до 38% (різниця з ефіріумом становить трохи менше 7%).

Технічний аналіз:

битк

 

З 5 по 12 червня на графіку сформувався так званий uptrust – збір тієї публіки, яка купувала ціни від жадібності і без розбору технічної та фундаментальної складової ціни. Таким чином багато інвесторів почали на великих обсягах фіксувати свій прибуток, а потім до цього приєдналася низка вищезгаданих подій, що опустило ціну на понад $500 протягом тижня.

На сьогодні існує поширена думка про перекупленість ринку, що мотивує більшість гравців позбавлятися від своїх монет. У свою чергу великі гравці бачать у падінні ринку можливість відкупити біткоін за нижчою ціною, бо глобально біткоін знаходиться в позитивному новинному полі.

Поки ринок знаходиться в паніці, та на графіку немає ознак зупинки руху, заходити в угоди з невеликими сумами не рекомендується. Якщо все ж угоди були здійснені, ризики потрібно звести до мінімуму у зв'язку з підвищеною волатильністю на негативному тлі минулого тижня.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло