ВР знову відмовилася ввести покарання за недостовірну інформацію про споживчі кредити

ВР знову відмовилася ввести покарання за недостовірну інформацію про споживчі кредити

У першому читанні доопрацьований законопроект був прийнятий рік тому

Верховна Рада вдруге відправила на повторне друге читання законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг».

За прийняття відповідного законопроекту №2456д в повторному другому читанні проголосували всього 198 депутатом з 226 мінімально необхідних. Після цього, з другої спроби, 227 голосами документ був направлений на повторне друге читання.

Нагадаємо, в першому читанні доопрацьований законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг» був прийнятий більше року тому – ще 31 березня 2016 року.

15 листопада 2016 року документ було направлено на повторне друге читання, так як для його прийняття у Верховній Раді не вистачило голосів.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, метою даного законопроекту є «створення дієвої системи захисту прав споживачів фінансових послуг, усунення прогалин та неузгодженостей в діючій системі нормативно-правового забезпечення захисту прав споживачів».

Зокрема, документом пропонується ввести відповідальність фінансових установ за порушення прав споживачів фінансових послуг. В тому числі, пропонується ввести штрафи за неподання або несвоєчасне подання споживачеві фінансових послуг визначеної законодавством інформації про умови їх надання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті