Ощадбанк не домігся стягнення $217 млн з компанії із групи «Креатив»

Ощадбанк не домігся стягнення $217 млн з компанії із групи «Креатив»

Право вимоги до Заводу модифікованих жирів не підтверджено

24 квітня Дніпропетровський апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Ощадбанку на рішення Господарського суду Кіровоградської області від 6 грудня 2016-го, яким держбанкові також було відмовлено у задоволенні позову до ТОВ «Завод модифікованих жирів» щодо стягнення $216,7 млн, право вимоги до якого в заставу Ощадбанку надало ПрАТ «Креатив» (позичальник і заставодавець).

Як вказано у судовому рішенні, сторонами судового спору не надано належних доказів на підтвердження здійснення будь-яких поставок товару на користь Заводу модифікованих жирів, повідомляє Finbalance.

Оскільки, за твердженням представників Заводу модифікованих жирів, «Креатив» не виконав умови договору щодо поставки 16500 тон замінника молочного жиру «Делікон ЗТЛ» на 2,35 млрд грн для ТОВ «Завод модифікованих жирів» (через що в ПрАТ «Креатив» могло виникнути право вимоги, яке було надано в заставу Ощадбанку).

Нагадаємо, у березні 2016 року глава правління Ощадбанку Андрій Пишний заявляв, що загальний борг «Креатива» перед Ощадбанком перевищує $300 млн. Банкір тоді запевнив, що «вся заставна маса за зобов`язаннями перед Ощадбанком збережена, і в цей момент тривають юридична процедура та оцінка». Водночас він визнав, що, не виключено, «буде частина заборгованості, яка не покрита забезпеченням».

8 серпня минулого року Госпсуд Кіровоградської області порушив провадження у справі за позовом Ощадбанку до «Креатив Груп» про стягнення $182,4 млн, 12,8 млн євро та 117,2 млн грн.

За інформацією Ощадбанку, в серпні 2016 року Кіровський райсуд міста Кропивницький ухвалив рішення про повне задоволення позову Ощадбанку до колишніх топ-менеджерів та власників компанії «Креатив» – Максима Березкіна та Юрія Давидова, які є поручителями за боргами компанії. На користь держбанку з обох фігурантів стягнуто майже $200 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло