Ощадбанк — друга за розміром активів банківська установа Україні, що належить державі. На 1 січня 2017 року активи фінустанови сягнули 211 млрд грн. Банк має одну з найбільш розгалужених мереж, що налічує понад 4000 відділень.
На сьогодні Ощадбанк — єдиний серед українських банків, що має законодавчу державну гарантію збереження вкладів громадян, оскільки засновником банку є держава в особі Кабінету Міністрів України. Тобто вкладення в цей банк є безризиковими. Хоча варто зазначити, що держава як акціонер в будь-якому разі відповідальна за всі свої банки і має докапіталізовувати їх по мірі необхідності. У будь-якому випадку варто відзначити надзвичайну довіру українців до Ощадбанку — згідно з останнім звітом Нацбанку України щодо фінансової стабільності, друге місце за приростом депозитів посів саме державний Ощадбанк з показником приросту в 5,5 млрд грн.
У березні 2014 року, після Революції Гідності, Ощадбанк очолив Андрій Пишний, який керує банком по цей день. На момент, коли Пишний очолив банк, 95% активів «Ощаду» було сконцентровано в кредитах великого корпоративного бізнесу, значна частина яких була політично вмотивованою та фактично безповоротною. З того часу держава неодноразово була змушена приймати рішення про докапіталізацію банку на десятки мільярдів гривень за допомогою випуску державних облігацій внутрішньої позики, фактично рятуючи його від банкрутства.
Наразі Ощадбанк є надійною фінансовою установою. Однак, враховуючи те, що держава досі не розробила стратегію для державних банків, це несе в собі ряд певних ризиків у майбутньому.