Коболєв розповів, хто стоїть на заваді поставкам LNG-газу до України

Коболєв розповів, хто стоїть на заваді поставкам LNG-газу до України

Голова «Нафтогазу» також закликав ввести додаткові санкції стосовно всіх учасників «Північного потоку – 2»

Коболєв розповів, хто стоїть на заваді поставкам LNG-газу до України
Фото УНIАН

Голова НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв під час свого візиту до США обговорював можливість поставки американського LNG-газу в Україну. Про це пише The Wall Street Journal.

Видання повідомляє, що Коболєв закликав США ввести санкції проти всіх учасників проекту «Північний потік – 2». Газопровід не тільки суперечить інтересам Вашингтона та Брюсселя, а й ставить під загрозу безпеку Києва. На думку Коболєва, лише транзитна труба, що проходить територією України, здатна стримати РФ від «повноцінного нападу на Україну».

«Будь-яка незалежна оцінка показує, що цей трубопровід суперечить інтересам США. Він також суперечить принципам солідарності у Європі», – заявляє Коболєв.

Також голова «Нафтогазу» зазначив, що якщо трубопровід буде добудовано, прибутки України від транзиту значно зменшаться. Зараз країна отримує до $4 млрд від прокачки російського газу.

Разом з тим, зазначив голова «Нафтогазу», Україна готова закупати газ у США, але єдиний можливий маршрут – через Босфор – блокує Туреччина, не пропускаючи танкери.

«Ми сподіваємося, що нові дипломатичні зусилля США дозволять вирішити цю проблему», – сказав Коболєв.

Коболєв виступив із зверненням на фоні намірів США посилити санкції проти Росії.

Нагадаємо, Міністерство фінансів США оприлюднило новий санкційний список, до якого увійшло 38 фізичних та юридичних осіб. До списку потрапили також так звані міністри ОРДЛО та Криму.

Як повідомлялось, Сенат висловив двопартійну підтримку нового законопроекту щодо посилення санкцій стосовно РФ. Втім, його було призупинено республіканцями та направлено на додатковий розгляд. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло