Українські дрони виходять на американський ринок
Агродрони українського виробництва для внесення добрив популярні серед фермерів США і Канади

Українська компанія Kray Technologies буде виготовляти дрони, які використовуються в сільському господарстві. Компанія почала підписувати перші контракти на постачання агродронів. Про це з посиланням на керівника проекту Дмитра Сурду повідомляє видання Biz.liga.net.
Головними замовниками наразі виступають американські й канадські фермери. За словами Дмитра Сурду, дрони вже пройшли всі необхідні патентні узгодження згідно з законодавством США.
Агродрон допомагає збільшити врожайність не менш як на 4%. Зокрема, він пролітає над полем на висоті 1 м (в авторежимі) і розкидає добрива, охоплюючи ті ділянки, які важко покрити літаком.
Kray Technologies починає роботу над 10 агродронами згідно з укладеними контрактами, передає видання.
Поки що перед комерційна збірка пристроїв проводиться в Києві, неподалік ст.метро Теремки, зазначив Сурду. Згодом, з виходом на серійне виробництво, збірка буде організована в різних країнах світу.
Зараз вартість одного дрона складає $50 000, однак із запуском серійного виробництва вартість знизиться.
За словами Судру, в проект вже було інвестовано більше $350 000, в тому числі грант Фонду цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global) в 2016 році. Також залучалися сторонні інвестори, засновник проекту поки що не розголошує їх імена.
В Україні в аграрному бізнесі поки що не використовуються великі дрони. Холдинг Kernel має в своєму розпорядженні близько десятка невеликих коптерів (DJI Fantom) для контролю за процесом посіву та наглядом за станом рослин. Китайский конкурент – DJI Agros M1, який має вдвічі менший бак для добрив, зараз веде з агрохолдингами переговори.
Однак український Kray робить ставку на американський ринок. За оцінками компанії, ринок с/г безпілотників США і Канади оцінюється в $1,8 млрд щороку. Він буде сформований в наступні три роки і наповнятиметься протягом 8 років. У цільову групу дрона Kray потрапляє більше половини с/г земель США і Канади і приблизно 1 мільйон фермерів. 20% з них висловили намір купити літак для посилення засобів захисту.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].