Українські дрони виходять на американський ринок

Українські дрони виходять на американський ринок

Агродрони українського виробництва для внесення добрив популярні серед фермерів США і Канади

Українські дрони виходять на американський ринок
Керівник проекту Дмитро Сурду
Фото facebook.com/dmytro.surdu

Українська компанія Kray Technologies буде виготовляти дрони, які використовуються в сільському господарстві. Компанія почала підписувати перші контракти на постачання агродронів. Про це з посиланням на керівника проекту Дмитра Сурду повідомляє видання Biz.liga.net.

Головними замовниками наразі виступають американські й канадські фермери. За словами Дмитра Сурду, дрони вже пройшли всі необхідні патентні узгодження згідно з законодавством США.

Агродрон допомагає збільшити врожайність не менш як на 4%. Зокрема, він пролітає над полем на висоті 1 м (в авторежимі) і розкидає добрива, охоплюючи ті ділянки, які важко покрити літаком.

Kray Technologies починає роботу над 10 агродронами згідно з укладеними контрактами, передає видання.

Поки що перед комерційна збірка пристроїв проводиться в Києві, неподалік ст.метро Теремки, зазначив Сурду. Згодом, з виходом на серійне виробництво, збірка буде організована в різних країнах світу.

Зараз вартість одного дрона складає $50 000, однак із запуском серійного виробництва вартість знизиться.

За словами Судру, в проект вже було інвестовано більше $350 000, в тому числі грант Фонду цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global) в 2016 році. Також залучалися сторонні інвестори, засновник проекту поки що не розголошує їх імена.

В Україні в аграрному бізнесі поки що не використовуються великі дрони. Холдинг Kernel має в своєму розпорядженні близько десятка невеликих коптерів (DJI Fantom) для контролю за процесом посіву та наглядом за станом рослин. Китайский конкурент – DJI Agros M1, який має вдвічі менший бак для добрив, зараз веде з агрохолдингами переговори.

Однак український Kray робить ставку на американський ринок. За оцінками компанії, ринок с/г безпілотників США і Канади оцінюється в $1,8 млрд щороку. Він буде сформований в наступні три роки і наповнятиметься протягом 8 років. У цільову групу дрона Kray потрапляє більше половини с/г земель США і Канади і приблизно 1 мільйон фермерів. 20% з них висловили намір купити літак для посилення засобів захисту.

Українські дрони виходять на американський ринок
Фото facebook.com/kray.technologies

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло