Власник будівлі, яка згоріла на Хрещатику, буде зобов’язаний відновити її

Власник будівлі, яка згоріла на Хрещатику, буде зобов’язаний відновити її

Пліс стверджує, що причиною пожежі стала недбалість будівельників

КМДА направить власнику будівлі колишнього Центрального гастроному на вул. Хрещатик, 40/1 в столиці, в якому 20 червня сталася пожежа, припис з вимогою відновити пам'ятник архітектури.

Про це повідомила прес-служба КМДА.

Згідно з повідомленням, департамент також направить листи в Держслужбу з надзвичайних ситуацій (ГСЧС) і органи внутрішніх справ для отримання актуальної інформації про причини події.

Перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс у своєму повідомленні стверджує, що за попередніми висновками, причина пожежі – недбалість будівельників, які вели роботи на даху будівлі. Заступник звернувся до управління з надзвичайних ситуацій з проханням перевірити всі подібні об'єкти міста на дотримання пожежних норм, а також я віддав доручення профільним департаментам провести перевірку дозвільних документів з цього об'єкту.

Власником будівлі на вул. Хрещатик, 40/1 виступає «АБ Інвестиції і розвиток» (Київ), товариство, що  2007 році уклало з Головним управлінням охорони культурної спадщини КМДА охоронний договір щодо відповідного нежитлового будинку-пам'ятки загальною площею 3,508 тис. кв. м.

У повідомленні зазначається, що в лютому 2017 року відділ інспекції держконтролю об'єктів культурної спадщини та археологічного нагляду КМДА після огляду зазначеної будівлі видав припис для усунення порушень. У травні порушнику було вручено постанову про накладення фінансових санкцій за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини, які було оплачено.

Як повідомив заступник голови КМДА з питань містобудування Олександр Спасібко, наразі міська влада звертається до Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) з проханням перевірити законність видачі містобудівних умов і обмежень щодо даного об'єкта.

Спасібко зазначив, що міськадміністрація не дозволить зводити на Хрещатику будівлі, які порушують цілісність архітектурного ансамблю.

Нагадаємо, що з 17 години 20.06.2017 спостерігалося задимлення на даху колишнього Центрального гастроному на вул. Хрещатик Шевченківського району столиці.

За інформацією прес-служби ДСНС, пожежу ліквідовано о 21:04 вівторка. Її орієнтовна площа склала до 1 тис. кв. м. Вогонь знищив другий і третій поверхи приміщення колишнього Центрального гастроному, а також пошкодив перекриття будівлі.

Жертв і постраждалих немає.

Користувачі соцмережі наголошують, що ця будівля – рідкісна за своєю цінністю памятка архітектури старого Київа, яка пережила війну. Будівля готелю «Кане», більш відома як Центральний гастроном, була збудована ще в 1874 році видатним київським архітектором Володимиром Ніколаєвим.

Висловлюються припущення, що пожежа виникла в результаті підпалу, оскільки забудовники давно «мають апетити» на цю ділянку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті