Україна звинувачує PwC в краху Приватбанка і заборонить їй проводити аудити інших банків

Україна звинувачує PwC в краху Приватбанка і заборонить їй проводити аудити інших банків

Коломойський і Боголюбов обіцяють до 1 липня реструктуризувати видані «наліво» кредити

Україна звинувачує PwC в краху Приватбанка і заборонить їй проводити аудити інших банків
Фото УНIАН

Україна заявила, що аудит Приватбанку, проведений компанією Pricewaterhouse Coopers (PwC) перед його націоналізацією, став однією з причин його краху.

Українському уряду доведеться збільшити капіталізацію ПриватБанку на 38,5 млрд грн ($1,5 млрд).

Причиною стала гостра розбіжність у даних аудиту фінустанови, проведого різними компаніями, йдеться в матеріалі Bloomberg.

Після аудиту банку компанією Ernst and Young з’ясувалося, що перед націоналізацією нестача капіталу складала 192 млрд грн, а не 148 млрд грн, як стверджувалося в даних аудиту, проведеного в 2015 році компанією PwC. Остання стверджувала, що перевірила рахунки Приватбанку з 2007 по 2015 роки.

Україна вже вклала в Приватбанк понад 100 млрд гривень. Кабмін схвалить додаткові капіталовкладення цього тижня, повідомили Bloomberg два джерела в НБУ, знайомі з цією проблемою.

Україна збирається заборонити PwC перевіряти інші банки в країні, посилається видання на джерело в НБУ.

В коментарі Bloomberg електронною поштою PwC запевнила, що залишається відданою Україні, і що її аудит Приватбанку у 2015 році відповідав міжнародним стандартам.

За оцінками Віталія Ваврищука, керівника відділу фінансової стабільності НБУ, «ПриватБанк» став найбільшим джерелом збільшення непогашених кредитів у цьому році. Ця цифра становила майже 57% загальних кредитів у квітні, порівняно з 38% у січні, згідно з повідомленням. Непогашені кредити Приватбанку були підтверджені після націоналізації.

Ще одна проблема Приватбанку – кредити, видані компаніям його колишніх акціонерів. Згідно з аудитом EY, вони складали 99,4% корпоративного кредитного портфеля «Приватбанку» станом на кінець 2016 року.

Водночас 164 із 168 позичальників перебувають у стані дефолту.

Погашення відсотків за кредитами також знизилося після націоналізації.

«Інструментів для адекватного контролю за кредитними ризиками немає, – йдеться у звіті EY. – Відсутність конструктивного діалогу з попередніми власниками посилює невпевненість у якості кредитного портфелю».

Мільярдери Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, колишні власники Привату, пообіцяли реструктуризувати позики, видані акціонерам, до 1 липня. Уряд найняв компанію Rothschild & Co. для допомоги в проведенні цих переговорів.

Компанії, пов’язані з олігархами, звинувачують НБУ та уряд та намагаються скасувати націоналізацію, пише Bloomberg.

Нагадаємо, згідно з журналістським розслідуванням, Приватбанк у період 2015-2016 рр. роздав понад $1 млрд кредитів компаніям, власниками яких є 7 топ-менеджерів банку і двоє підлеглих Ігоря Коломойського.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло