Захворіло у світі
31,328,238
Померло у світі
964,839
Вилікувалось у світі
21,503,496
Захворіло в Україні
181,237
Померло в Україні
3,642
Вилікувалось в Україні
79,901
Українці тепер можуть відкривати рахунки в екзотичних валютах

Українці тепер можуть відкривати рахунки в екзотичних валютах

Банки почнуть працювати з незворотними грошовими одиницями, такими як турецька ліра або бразильський реал

В Україні тепер можна відкривати карткові рахунки, обмінювати безготівкову/готівкову валюту на будь-яку іншу, яка знаходиться навіть у 2 групи Класифікатора валют (включає 104 валюти). Відповідний дозвіл випустив Національний банк України у вівторок.

Поки банки тільки готуються до нововведень. В першу чергу зараз опрацьовується запуск обміну валют по таким країнам, як Грузія і Туреччина, з якими спостерігається туристичний і торговий оборот. Паралельно опрацьовуються і нові можливості для обміну в Україні китайської валюти. Ця валюта входить в першу групу Класифікатора НБУ, але поки не обслуговується українськими банками.

У міру розвитку міжнародних сервісів поштових доставок, фінансисти зацікавилися юанем. «Звичайні громадяни та фізособи-підприємці замовляють товар через інтернет і проплачують. Зараз вони в доларах розраховуються, а зможуть безпосередньо розраховуватися в китайських юанях, коли банки нададуть цю послуг», – сказав в коментарі Finance.ua директор банкнотного банкингу Експрес-банку Андрій Львів.

Нагадаємо, Національний банк спростив проведення валютних операцій з торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на міжбанківському валютному ринку України та на міжнародному валютному ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті