Вартість нафтопродуктів: ціни будуть продовжувати знижуватись

Вартість нафтопродуктів: ціни будуть продовжувати знижуватись

Причиною зниження цін залишається зниження європейських котирувань слідом за обвалом цін на нафту

Експерти Консалтингової групи «А-95» відмічають, що у період з 16 по 23 червня середні ціни на нафтопродукти в крупному опті (залізничні цистерни) знову знизилися. Бензини подешевшали на 270-410 грн / т. ДТ – на 410 грн / т до 20 170 грн / т. Це мінімальна середня вартість ресурсу з 9 грудня 2016 р. Головною причиною залишається зниження європейських котирувань слідом за обвалом цін на нафту. За тиждень котирування відступили ще на $7-10 / т. до мінімумів 2017 р зокрема по ДТ вони знизилися до $413-419 / т.

Великооптовий ринок України

Після зниження цін в мережах всіх мейджорів, на минулому тижні ціни знижувалися в інших великих і регіональних мережах. В середньому роздрібні ціни на бензини і ДП за тиждень знизилися на 41-43 коп./Л (з урахуванням зниження в мережі «Привату» на вихідних).

Динаміка роздрібних цін в Україні

Потенціал подальшого зниження цін в роздрібі збільшується. Збереження темпів зниження оптових цін може привести до зниження цін на АЗС ще на 0,5-1 грн/л. Пронозная роздрібна ціна ДП в перспективі 14 днів за розрахунками «А-95» становить бл. 21 грн/л. Таким чином потенціал зниження цін становить близько 1 грн/л.

Автогаз також дешевшає як в опті так і в роздробі. За тиждень всі великі мережі знизили ціни. На майбутньому тижні зниження продовжиться. Можна чекати відступу на 20-40 коп.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло