Польща купуватиме в Росії вугілля

Польща купуватиме в Росії вугілля

Головна причина – російське вугілля має вищі показники конкурентності порівняно з польським

Польща купуватиме в Росії вугілля
Фото pixabay.com

Польська компанія Weglokoks має намір купувати в Росії вугілля, повідомляє «Вести Экономика» з посиланням на польське видання Rzeczpospolita.

«Weglokoks планує імпорт російського вугілля. Має на це згоду уряду», – зазначає видання. Причиною такого рішення є «величезне відставання у видобутку вугілля».

За даними газети, в 2017 році Польщі може не вистачити 5 млн тонн вугілля. Для задоволення внутрішнього попиту польські шахтарі повинні видобувати 150 тисяч тонн вугілля на добу, проте можливості з видобутку становлять лише 80-110 тисяч тонн на добу.

Представник Weglokoks Павео Циз заявив, що компанія «вивчає можливі напрямки і торгові умови».

«Польське вугілля може конкурувати, якщо мова йде про середні ціни на ринку, де в якості споживача виступають теплоелектростанції і невеликі підприємства. Досить подивитися, як формувалися ціни останнім часом: 200-210 злотих (46-48 євро) за тонну. Ціна імпортованого вугілля – на рівні 370-380 злотих (86-88 євро) за тонну. Так, в ціновому відношенні польське вугілля має переваги.

Гірше йде справа з параметрами якості сировини. Споживачам потрібне вугілля з низьким вмістом сірки. У Польщі його дуже мало. А російське вугілля відповідає цій вимозі, його вигідно експортувати», – зазначив польський експерт вугільного ринку Давид Саламондрий.

Він звертає увагу на те, що російське вугілля через низький вміст у ньому сірки шукають підприємства, які не мають очисних систем. Якщо вони спалюють польське вугілля – то зростають викиди в атмосферу, і вони не можуть виконати встановлені екологічними вимогами норми щодо викидів.

«Імпорт російського вугілля не пов'язаний з тим, що воно дешевше, чи з російським лоббі на польському ринку. Тут ідеться лише про потребу в певному виді якості на польському вугільному ринку», – вважає польський експерт.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло