ФГВФО: Активи з банку «Таврика» виводилися через кредитування пов'язаних осіб
Активи виводили через завищену оцінку картин і нерухомості
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з'ясував, як виводилися активи з банку «Таврика», повідомляє прес-служба фонду.
Забезпеченням за кредитами, виданими пов'язаним з банком особам, виступили картини. Картини оцінили в 5,4 млрд гривень, а через рік переоцінили в 9 млрд гривень. Вони були передані в забезпечення кредитів пов'язаним особам на загальну суму 4,3 млрд гривень. Позики не обслуговувалися. В рамках судового процесу була здійснена ще одна оцінка творів мистецтва на цей раз вже державною експертною організацією. Її результат – вартість картин оцінена в 16,3 млн гривень.
«У рамках процедури банкрутства картини і були продані відповідно до останньої оцінкою. В рахунок компенсації за видані більш ніж 4 млрд гривень кредитів банк «Таврика» одержав суму в 263 рази менше», – відзначає фонд.
Крім того, щодо забезпечення виводилися об'єкти нерухомості, зате передавався пакет акцій Київського ювелірного заводу без проведення оцінки. З метою завищення вартості застави була проведена оцінка Київського ювелірного заводу як бізнесу, хоча в заставу передавалися саме акції підприємства.
Спочатку вони передали в забезпечення по кредитах нерухомість вартістю 1,19 млрд гривень. Потім ця застава змінили на пакет акцій КЮЗа, який також оцінили в 1,19 млрд гривень, що в 5 разів більше за їхню реальну вартість.
Позичальниками виступили 14 пов'язаних компаній. З листопада 2012 року відбулася масова зміна адрес реєстрації у компаній-боржників на адресу: м Васильків, вул. Шевченко 15. Після зміни юридичної адреси почався процес банкрутства цих компаній: з грудня 2012 року по березень 2013 року 14 компаній оголошені банкрутами.
У всіх зазначених випадках використовувалася спрощена процедура банкрутства, яка застосовується при відсутності боржника за його місцем реєстрації. У 2015 році постановою Господарського суду міста Києва від 15 квітня 2015 ПАТ «КЮЗ» визнано банкрутом.
Нагадаємо, процедура ліквідації банку «Таврика» Фонд гарантування вкладів і НБУ почали 21 березня 2013.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].