ФГВФО: Активи з банку «Таврика» виводилися через кредитування пов'язаних осіб

ФГВФО: Активи з банку «Таврика» виводилися через кредитування пов'язаних осіб

Активи виводили через завищену оцінку картин і нерухомості

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з'ясував, як виводилися активи з банку «Таврика», повідомляє прес-служба фонду.

Забезпеченням за кредитами, виданими пов'язаним з банком особам, виступили картини. Картини оцінили в 5,4 млрд гривень, а через рік переоцінили в 9 млрд гривень. Вони були передані в забезпечення кредитів пов'язаним особам на загальну суму 4,3 млрд гривень. Позики не обслуговувалися. В рамках судового процесу була здійснена ще одна оцінка творів мистецтва на цей раз вже державною експертною організацією. Її результат – вартість картин оцінена в 16,3 млн гривень.

«У рамках процедури банкрутства картини і були продані відповідно до останньої оцінкою. В рахунок компенсації за видані більш ніж 4 млрд гривень кредитів банк «Таврика» одержав суму в 263 рази менше», – відзначає фонд.

Крім того, щодо забезпечення виводилися об'єкти нерухомості, зате передавався пакет акцій Київського ювелірного заводу без проведення оцінки. З метою завищення вартості застави була проведена оцінка Київського ювелірного заводу як бізнесу, хоча в заставу передавалися саме акції підприємства.

Спочатку вони передали в забезпечення по кредитах нерухомість вартістю 1,19 млрд гривень. Потім ця застава змінили на пакет акцій КЮЗа, який також оцінили в 1,19 млрд гривень, що в 5 разів більше за їхню реальну вартість.

Позичальниками виступили 14 пов'язаних компаній. З листопада 2012 року відбулася масова зміна адрес реєстрації у компаній-боржників на адресу: м Васильків, вул. Шевченко 15. Після зміни юридичної адреси почався процес банкрутства цих компаній: з грудня 2012 року по березень 2013 року 14 компаній оголошені банкрутами.

У всіх зазначених випадках використовувалася спрощена процедура банкрутства, яка застосовується при відсутності боржника за його місцем реєстрації. У 2015 році постановою Господарського суду міста Києва від 15 квітня 2015 ПАТ «КЮЗ» визнано банкрутом.

Нагадаємо, процедура ліквідації банку «Таврика» Фонд гарантування вкладів і НБУ почали 21 березня 2013.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті