Вірус зупинив фондовий ринок України

Вірус зупинив фондовий ринок України

Торги на терміновому ринку УБ проводяться у стандартному режимі

Початок торгів на Фондовій біржі ПФТС відкладено до відновлення роботи клірингово-розрахункової інфраструктури ринку цінних паперів України, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Український фондовий ринок чекає відновлення роботи Національного депозитарію України і Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках, оскільки сама ПФТС не постраждала від кібератаки. Але  проведені 27 червня угоди не можуть оформитись через збій в роботі НДУ та РЦ.

У той же час торги на терміновому ринку УБ проводяться в стандартному режимі, крім ф'ючерсних і опціонних контрактів на індекс українських акцій, торги якими стартують одночасно з відновленням торгів на фондовому ринку.

Найбільша по оборотам біржа «Перспектива», яка також постраждала від вірусу, станом на полудень четверга поки не відновила роботу.

НКЦПФР рекомендувала учасникам фондового ринку слідкувати за новинами на сайтах НДУ та РЦ, на яких буде оприлюднюватись оперативна інформація щодо відновлення роботи систем, та у разі необхідності звертатись до call-центрів компаній.

Комісія інформуватиме про зміни в роботі постраждалих систем і відновлення їх роботи.

У вівторок, 27 червня Україну накрила найбільша в історії хакерська атака. Що це за вірус Petya та які з українських компаній постраждали, детальніше читайте у матеріалі Mind UA: http://bit.ly/2sXFwff #кібератака #Україна #petya #wannacry

Posted by Mind UA on Tuesday, 27 June 2017

Нагадаємо, у вівторок невідомий вірус заблокував безліч комп’ютерів по всій країні. В тому числі банків, енергетичних компаній та інформаційних агентств.

Тип вірусу – вірус-вимагач, за розблокування він вимагає $ 300, і в цьому схожий на WannaCry або на один з його модифікованих варантів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло