Україна в минулому році втратила $1 млрд експорту від торгової агресії РФ

Україна в минулому році втратила $1 млрд експорту від торгової агресії РФ

Через втрату частини промислового виробництва експорт не може рости високими темпами

Внаслідок торгової агресії Росії за минулий рік Україна втратила $1 млрд в частині чистого експорту.

Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торговий представник України Наталія Микольська, передає «Інтерфакс».

«Ми багато говорили про агресію, але не говорили про економічну агресію РФ. Не слід забувати про те, що тільки в експорті минулого року, за нашими оцінками, ми втратили $1 млрд чистого експорту через торгову агресію Росії, 20% промислового виробництва», – сказала вона під час конференції «Україна – ЄС: інтеграція в мінливому світі» сьогодні, 29 червня.

За її словами, саме через втрату частини промислового виробництва експорт не може рости високими темпами, бо «щоб експортувати, потрібно виробляти».

Нагадаємо, 16 березня президент своїм указом ввів у дію рішення РНБО «Про невідкладні додаткові заходи щодо протидії гібридним загрозам національній безпеці України». Документ встановлює тимчасову заборону переміщення всіх вантажів через лінію розмежування, окрім вантажів гуманітарного призначення.

На запит Mind «Укрзалізниця» надала інформацію щодо вантажів, які рухалися через лінію розмежування до блокади, протягом 2016 року. Дані свідчать, що Україна мала від’ємне сальдо у торгівлі з окупованими територіями.

Так, з підконтрольної на непідконтрольну територію протягом року було ввезено 13,4 млн тонн вантажів, тоді як у зворотному напрямку УЗ транспортувала 19,4 млн тонн вантажів. Приблизно п’ята частина ввезених з ОРДЛО товарів і близько чверті вивезених туди – це товари, що прямували за межі чи з-за меж України, тобто експорт та імпорт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті