Міллер: Стокгольмський арбітраж стягнув з «Нафтогазу» $1,7 млрд на користь «Газпрому»

Міллер: Стокгольмський арбітраж стягнув з «Нафтогазу» $1,7 млрд на користь «Газпрому»

Голова компанії спирається на проміжне рішення арбітражу

Глава компанії «Газпром» Олексій Міллер в ході прес-конференції за підсумками річних зборів акціонерів у п'ятницю повідомив, що Стокгольмський арбітраж ухвалив стягнути з «Нафтогазу України» на користь «Газпрому» більше $1,7 млрд, передає Інтерфакс

«Було проміжне рішення Стокгольмського арбітражу. За попередньою економічній оцінці, відповідно до попереднім рішенням Стокгольмського арбітражу, стягнення з «Нафтогазу» на користь «Газпрому» перевищують $1,7 млрд. В той же час аргументація арбітрів з багатьох питань проміжного рішення представляється недостатньою. І «Газпром» прийняв рішення оскаржити проміжне рішення в апеляційному суді Швеції», – сказав Міллер.

У коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» в прес-службі НАК повідомили, що в окремому рішенні трибуналу при Стокгольмському арбітражі від 31 травня немає будь-яких цифр по виплаті «Нафтогазом України» на користь «Газпрому».

«В окремому рішенні трибуналу при Стокгольмському арбітражі від 31 травня не вказано, що «Нафтогаз» повинен виплатити «Газпрому» $1,7 млрд або будь-яку іншу суму. Воно не містить будь-яких цифр щодо будь-яких боргів між сторонами. У рішенні викладені принципи, за якими повинна розраховуватися ретроактивності компенсація за переплату «Нафтогазу», а також ціна для обсягів газу, отриманих, але не оплачених НАК в повному обсязі», – відзначили в прес-службі.

В «Нафтогазі» додали, що зараз проходять переговори з «Газпромом». Якщо вони не увінчаються успіхом, тільки тоді суми будуть визначені арбітражем. «Трибунал запропонував «Нафтогазу» і «Газпрому» спробувати домовиться за сумами. Такі переговори тривають. Якщо сторонам не вдасться домовитися, то, як очікується, суд визначить їх самостійно», – резюмували в НАК.

Нагадаємо, Державна виконавча служба стягнула з «Газпрому» 79,8 млн грн до державного бюджету в рамках штрафу, накладеного Антимонопольним комітетом України на російську компанію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті