Facebook, Twitter та Youtube платитимуть 50 млн штрафу за невидалений вчасно образливий пост
В суперечливих випадках пости і дописи розглядатиме спеціальний слідчий орган

У Німеччині затвердили суперечливий закон, який зобов’яже соціальні медіа-компанії, такі як Facebook, Twitter чи YouTube, сплачувати величезні штрафи за те, що вони не видалили вчасно пост із забороненим контентом, на зразок заклику до насильства. Про це повідомляє Deutsche Welle.
Згідно з новим законодавством, соцмережі матимуть 24 години, щоб видалити пости, які явно порушують законодавство Німеччини, і на які надійшли скарги від інших користувачів. У більш «двозначних» випадках Facebook та інші сайти мають 7 днів, щоб розібратися з образливим постом.
Якщо вони не видалять пост вчасно, то будуть змушені заплатити штраф у розмірі до 50 млн євро ($57,1 млн).
Нові правила повинні різко зменшити кількість повідомлень, які містять пропаганду насильства і терору та фейкові новини. У січні і лютому 2017 року Youtube видалив 90% відеороликів з забороненим контентом, викладених користувачами, але Twitter видалив тільки 1%. Facebook впорався трохи краще – 39% образливих постів.
Критики закону зауважують, що таким чином постраждає свобода слова.
Федеральний міністр юстиції Хайко Маас зазначає, що новий закон не обмежує свободу слова, а є передумовою для неї.
Законодавство також передбачає створення незалежного регулюючого органу, якому Facebook і інші сайти можуть передавати контент, коли вони не впевнені, чи варто його видаляти. Остаточне рішення прийматимуть слідчі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].