Посли ЄС: Ухвалено нові правила перетину кордонів Шенгенської зони

Посли ЄС: Ухвалено нові правила перетину кордонів Шенгенської зони

Нова система дозволить краще контролювати зовнішні кордони Шенгену та протидіяти тероризму

Посли ЄС: Ухвалено нові правила перетину кордонів Шенгенської зони
https://pixabay.com

30 червня 2017 року посли країн-членів ЄС погодили внесення змін до Шенгенського прикордонного кодексу стосовно системи в’їзду-виїзду, з метою досягнення загальної угоди після вирішення технічних проблем. Ця система реєструватиме в’їзд, виїзд та інформацію щодо відмови у в’їзді осіб третіх країн, що перетинають кордони Шенгенської зони. Про це повідомляється на сайті ЄС.

Система в’їзду-виїзду допоможе скоротити час і якість перевірки при перетині кордону; забезпечить систематичну та надійну ідентифікацію осіб, що перебувають за кордоном довше визначеного часу; посилить  внутрішню безпеку та боротьбу з тероризмом, надавши доступ правоохоронцям до журналу історії подорожей.

«Система в’їзду-виїзду є частиною зусиль ЄС з посилення контролю над нашими зовнішніми кордонами, що дозволить нам здійснювати кращий контроль за міграційними потоками, зокрема у випадках перебування довше визначеного часу і покращить нашу відповідь терористичним загрозам», – сказав Майкл Фарруджиа, міністр внутрішніх справ та національної безпеки Мальти.

Вищезазначена система стосуватиметься громадян третіх країн, і для тих, хто потребує візи, і для тих, на кого поширюється безвізовий режим.. Вона реєструватиме їх в’їзд, виїзд та відмову у від в’їзді. У ній також зберігатиметься персональна інформація та біометричні дані.

Інформація, що міститься у системі, буде доступна прикордонним та візовим органам  та органам влади, що мають повноваження перевіряти чи виконує громадянин третьої країни умови в’їзду-виїзду.

Найближчим часом буде продовжено технічне опрацювання тексту. Далі проект буде направлено послам ЄС для схвалення, а після затвердження ними, за майбутні нові правила голосуватиме в першому читанні Європарламент, а вже потім їх прийматиме Рада ЄС. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті