«Лубнигаз» заявив про спробу рейдерського захоплення групою Радикальної партії

«Лубнигаз» заявив про спробу рейдерського захоплення групою Радикальної партії

Причиною захоплення вважається заборгованість «радикалів» «Лубнигазу»

У понеділок, 3 липня, проходить рейдерське захоплення «Лубнигазу» політичним угрупованням Радикальної партії під головуванням Ігоря Мосійчука та Олега Ляшка. Вранці зазначені особи прибули до офісу «Лубнигазу» у супроводі приблизно 70 осіб спортивної зовнішності та намагалися вдертися до адміністративного приміщення ПАТ.

Про це повідомляє прес-центр «Лубнигазу».

У повідомленні йдеться, що КП «Лубнитеплоенерго» є боржником перед «Лубнигазом».КП контролюється Дмитром Примаком –  представником Радикальної партії. За минулий опалювальний сезон КП «Лубнитеплоенерго» штучно накопичило перед ПАТ борг за транспортування газу на суму 7,5 млн. грн., що у 8 разів більше, ніж за попередній опалювальний період.

У прес-центрі наголошують, що для появи такого величезного боргу об’єктивних причин немає. За 5 місяців 2017 року КП «Лубнитеплоенерго» отримало грошовими коштами близько 17 млн грн, яких було цілком достатньо для оплати боргу у 7,5 млн.

«Лубнигаз» звернувся до суду з метою стягнення боргів, де отримав судові рішення на свою користь за 4 окремими позовами. Рішення суду вступили в законну силу і передані на виконання до Державної виконавчої служби, яка розпочала примусове стягнення та наклала арешт на рахунки і майно «Лубнитеплоенерго».

Радикальна партія пояснює рейд наявністю серед акціонерів ПАТ «Лубнигаз» гонконгської компанії, а також фізособи – громадянина Російської Федерації. Інформуємо, що згадана фізична особа повідомила ПАТ про відступлення частки у нашому товаристві і нині відбувається оформлення цього правочину.

ПАТ повідомляє, що гонконгська компанія NG Ching Yu увійшла до складу акціонерів ПАТ «Лубнигаз» у 2012 році за підсумками приватизаційного аукціону, на якому пакет акцій (26% акцій «Лубнигаз») зріс у ціні в 15,3 разів – з 330 000 грн до 5,06 млн грн. 

У повідомленні наголошується, що загалом у ПАТ «Лубнигаз» понад 1200 акціонерів фізичних та юридичних осіб. Найбільшими серед них є NG Ching Yu (26%), НАК «Нафтогаз України» (25%), та британські компанії Green Energy (19,4%) та Alter Energy Resources (24,9%).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло