Підвищився індекс інвестиційної привабливості України

Підвищився індекс інвестиційної привабливості України

За останні 6 років країна отримала такий високий індекс

За версією топ-менеджерів членських компаній Європейської Бізнес Асоціації індекс інвестиційної привабливості України покинув негативну площину, повідомляє департамент комунікацій Європейської Бізнес Асоціації, передає Економічна правда.

Європейська Бізнес Асоціація провела опитування серед керівників 142 найбільших міжнародних та українських компаній. Результати опитування показали, що у цьому році показник встановився на рівні 3,15 балів за 5-бальною шкалою. Останній раз позначка індексу перетинала рубіж у 3 бали лише наприкінці 2011 року. У минулому році він склав 2,88 бали у червні та 2,85 бали у грудні.

У повідомлені наголошується, що у бізнесменів не зникли негативні настрої, проте вони значно послабилися. Серед позитивних змін респонденти виокремлюють відкритість державних даних, поступову дерегуляцію, помітний розвиток електронних сервісів, спрощення процедури отримання дозвільних документів на будівництво, мораторій на перевірки, послаблення валютного контролю, запровадження інституту приватних виконавців, прийняття закону про squeeze-out тощо.

Серед топ-пріоритетних проблем, які потребують особливої уваги з боку влади, бізнес назвав боротьбу з корупцією, судову реформу та земельну реформа.

Деякі учасники відзначили повільний темп реформ, зависокі ставки кредитування бізнесу, конфлікт на Сході, бюрократію, контрабанду та тіньову економіку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло