Жодних папірців: у ЄС запускають електронний обмін в сфері соцзабезпечення

Жодних папірців: у ЄС запускають електронний обмін в сфері соцзабезпечення

Одна з найбільш консервативних сфер модернізується і переходить на цифру

Країни Євросоюзу, а також Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія, які не входять в нього, синхронізують системи соціального забезпечення, що дозволить людям, які працювали за своє життя в двох і більше країнах, спростити процедури отримання пенсій та інших соціальних пільг. Про це повідомляє Інтерфакс.

Єврокомісія повідомила в понеділок про запуск Інформаційної системи електронного обміну інформацією в сфері соціального забезпечення (Electronic Exchange of Social Security Information system – EESSI).

«Ця нова IT-платформа об'єднає в електронному вигляді близько 15 000 установ соціального забезпечення держав ЄС, а також Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, – йдеться в комюніке. – Це важливий крок вперед у модернізації і координації сфери соціального забезпечення».

Нова система замінить нинішній оборот паперових документів між установами соціального забезпечення цих країн, забезпечить швидкий, зручний і безпечний обмін відповідною інформацією на всій території ЄС.

Підключення до нової системи обміну відбуватиметься поступово, країнам ЄС дається на це два роки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло