Bloomberg: МВФ відклав виділення Україні чергового траншу

Bloomberg: МВФ відклав виділення Україні чергового траншу

Причина – депутати не встигнуть розглянути земельну реформу до того, як підуть на канікули

Bloomberg: МВФ відклав виділення Україні чергового траншу
Фото International Monetary Fund

Наступний, п’ятий, транш фінансової допомоги від МВФ Україні буде виділено не раніше, ніж восени цього року. Про це повідомляє Bloomberg.

Причина відтермінування – депутати не встигли прийняти всі необхідні закони для впровадження реформ до того, як пішли на літню перерву.

За словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, якого цитує видання, планова робота над пенсійною реформою іде за графіком, також вживаються заходи для створення антикорупційного суду, але законопроект про земельну реформу не був розглянутий взагалі. Через це МВФ відклав черговий транш.

Це може зашкодити планам України вийти на міжнародні ринки запозичень, про що неодноразово говорив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Але уряд, як і раніше, працює над реформами, тому п’ятий транш надійде, запевняє прем’єр.

Допомога МВФ стала основою економічного відродження України після другої проєвропейської революції за десятиліття, анексії Криму і спонсорованого Росією конфлікту на сході України, пише видання. Але програма фінансової допомоги супроводжується постійними затримками, оскільки суперечливі реформи, спрямовані на те, щоб переформувати колишню радянську республіку, зустрічають серйозний опір.

Черговий транш був запланований на червень або липень.

Парламент іде на літні канікули 14 липня і знову збереться у вересні.

Міжнародний Валютний Фонд – міжнародна фінансова організація, заснована в 1944 році. До її складу входять 188 країн.

11 березня 2015 року Рада директорів МВФ прийняла рішення щодо переходу на довготермінову програму розширеного кредитування (EFF) і виділення Україні $17,5 млрд. Ця чотирирічна програма передбачає фінансування заходів з економічної і фінансової стабілізації України.

Перший транш кредиту в обсязі $5 млрд надійшов в Україну у березні 2015 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло