Німецьке бюро по боротьбі зі злочинністю придбало «панамські документи»

Німецьке бюро по боротьбі зі злочинністю придбало «панамські документи»

Правоохоронці збираються притягнути до відповідальності тих, хто в них фігурує

Німецьке бюро по боротьбі зі злочинністю придбало «панамські документи»
Twitter @MossackFonseca_

Федеральне бюро по боротьбі зі злочинністю в Німеччині (BKA) повідомило у вівторок, що воно придбало 2,6 терабайти даних так званих «панамських документів», повідомляє Reuters. Відомство опрацьовує документи разом із фіскальними службами федеральної землі Гессен.

«У нас є не лише можливості, але також і політична воля рішуче вести боротьбу проти податкових злочинів», – заявив міністр фінансів Гессена Томас Шефер.

Як пише Deutsche Welle з посиланням на dpa, базу даних було придбано за 5 млн євро.

«Панамські документи» – витік конфіденційної інформації панамської юридичної фірми Mossack Fonseca, які потрапили в руки журналістів минулого року. Після їх оприлюднення випливло чимало фактів того, як офшорні фірми використовуються для накопичення багатства відомими політиками та олігархами по всьому світу.

Близько 11,5 мільйона документів були опубліковані в німецькій газеті в 2016 році й опрацьовані Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів у США (ICIJ).

«Ці дані вивчаються і оцінюються податковими органами штату Гессен для порушення справ про кримінальні та податкові злочини», – йдеться в спільній заяві німецького Федерального бюро по боротьбі зі злочинністю, міністерства фінансів Гессена і прокуратури Франкфурта.

У заяві трьох структур сказано, що Бюро обробляє мільйони документів. Це, імовірно, займе кілька місяців.

Офшорний скандал, викликаний публікацією журналістами-розслідувачами «панамських документів», мав наслідком проведення щонайменше 150 різноманітних допитів, перевірок чи розслідувань з боку тих чи інших державних органів у 79 країнах світу за період до грудня 2016 року.

Український президент Петро Порошенко також є одним із фігурантів офшорного скандалу. Зокрема його називали прямим власником акцій фірми Prime Asset Partners Ltd, зареєстрованої на Британських Віргінських островах за два місяці після перемоги Порошенка на президентських виборах, яка не була вказана в його деклараціях за 2014-2015 роки. Крім того, за результатами дослідження ICIJ, фінансові та юридичні консультанти президента України вивели в офшор активи найбільшого в Європі кондитерського концерну Roshen. Це могло бути використано для уникнення сплати компанією податку з продажу в Україні.

Після оприлюднення цієї інформації Порошенко відкинув звинувачення на свій бік, заявивши, що на всі запитання повинні відповідати компанії, яким він доручив управління своїми активами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті