Рада НБУ: Націоналізація ПриватБанку принесла нові ризики банківській системі

Рада НБУ: Націоналізація ПриватБанку принесла нові ризики банківській системі

У НБУ окреслили ймовірні ризики для фінансового сектору країни

У результаті входження держави до капіталу Приватбанку її частка в банківському секторі України сягнула більше половини.  Про це написав на своїй сторінці у Facebook Голова Ради Богдан Данилишин, за результатами засідання Ради Національного банку України.

«Зокрема за чистими активами – 56%, за депозитами населення – 62%, що є одним з основних системних ризиків банківської системи», – йдеться у повідомлені.

Як зазначають у НБУ, націоналізація Приватбанку призвела до умов, за якими відбулися суттєві зміни в підходах щодо функціонування банківської системи України. «Зокрема при звуженні кредитного портфеля банки зміщують акценти у своїй діяльності від виконання класичних банківських функцій до концентрації на обслуговуванні фінансових потоків державного бюджету. Як наслідок, процентні доходи, а не комісійні, становлять більше половини загального обсягу доходів банківської системи. У процентних доходах зростає частка коштів, отриманих за цінними паперами, зокрема державними, та депозитними сертифікатами Національного банку», – йдеться у повідомлені.

У НБУ акцентують, що відхід від класичної моделі функціонування банківської системи несе низку ризиків для подальшого розвитку фінансового сектору України.

«Так у поточному році спостерігаються ознаки посилення попиту на кредитні ресурси в роздрібному сегменті. Крім того, прогнози щодо економічного зростання дають підстави очікувати подальше пожвавлення кредитування реального сектору. Однак концентрація банків на інвестуванні коштів у державні цінні папери призводить до зниження кредитного потенціалу банківської системи. За зростаючого попиту на кредити це може мати наслідком витіснення регульованого кредитного ринку нерегульованим, що по своїй природі є джерелом фінансових криз», – йдеться у повідомлені.

Рада констатувала, що наявні кредитний, валютний, процентний ризики та ризик ліквідності залишаються високими та є системними у банківському секторі економіки.

Значну увагу під час обговорення Рада приділила питанню роботи державних банків і напрацюванню пропозицій та рекомендацій Правлінню та Уряду України.

Нагадаємо, протягом останнього тижня ПриватБанк був головним ньюсмейкером фінансового ринку України. Одна за одною надходили відомості, які свідчили про те, що наявний стан фінустанови дуже далекий від категорії «стабільність». 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло