Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Порошенко та Столтенберг провели засідання Україна-НАТО

Порошенко та Столтенберг провели засідання Україна-НАТО

Столтенберг прибув до Києва на чолі Північноатлантичної ради

Порошенко та Столтенберг провели засідання Україна-НАТО
Фото прес-центр Президента України

У 20 річницю підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО, до Києва прибув Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг. Серед насиченого порядку денного на сьогодні, Генсек НАТО першочергово зустрівся із президентом України Петром Порошенком.

На своїй сторінці у Facebook Порошенко написав:

Радий вітати щирого друга України Генерального секретаря НАТО Jens Stoltenberg в Києві, який візьме участь в роботі засідання Комісії Україна-НАТО

Posted by Петро Порошенко on Monday, July 10, 2017

«Питання європейської та світової безпеки не можуть предметно обговорюватись та бути успішно вирішеними без прямої і безпосередньої участі нашої держави, ось в чому відносини Україна-НАТО є на сьогодні надзвичайно важливими», – зазначив Порошенко та нагадав, що лише вчора до Києва приїздили держсекретар США Рекс Тіллерсон та генсек ООН Антоніу Гутерреш.

Президент України переконаний, що вага та роль НАТО зростає в умовах нових викликів, особливо в контексті подій, що відбуваються на сході України. Також він припустив, що «НАТО прокинулося і це надало Альянсу нове дихання». Союзники ще більше впевнились в необхідності об’єднання, важливості підвищення видатків на оборону і збільшення своєї присутності в світі.

Порошенко підкреслив, що все це не залишилось непоміченим і в нашій державі і тому є глибоко символічним те, що Україна зустрічає сьогодні партнерів по НАТО як країна яка законодавчо визначила вступ до НАТО як один із ключових чинників своєї зовнішньої політики».

Втім, за його словами, це не значить, що Україна негайно подасть аплікацію на вступ. Спочатку необхідно вибудувати реальну програму реформ та досягнути стандартів для вступу в Альянс, що неможливо без співпраці із партнерами країнами-членами НАТО. 

Столтенберг наголосив, що Україна є єдиним партнером НАТО, який бере участь у всіх операціях Альянсу., включно з Афганістаном та Косово.

Генсек НАТО висловив «тверду підтримку суверенітету та територіальній цілісності України. Росія продовжує свої агресивні дії проти України, але НАТО та країни Альянсу стоять на вашому боці».

Він підкреслив, що НАТО не визнає і ніколи не визнає анексію Криму та тривожиться через ситуацію на Сході.

Столтенберг переконаний, що Росія має виконати Мінські домовленості в повному обсязі. Крім того, РФ має надати спостережній місії ОБСЄ доступ до всієї країни.

«Ми віримо, що незалежна, суверенна та стабільна Україна, щиро віддана демократії та верховенству права є ключовим чинником північноатлантичної безпеки», – сказав він. 

За результатами зустрічі Порошенко та Столтенгберг провели брифінг, під час якого президент України запропонував НАТО створити трастовий фонд для психологічної реабілітації воїнів АТО та їх сімей.

Столтенберг вчергове заявив, що «Мінські домовленості є єдиним шляхом до миру» та закликав Росію вивести війська з України. Крім цього, генеральний секретар НАТО повідомив, що через 10 трастових фондів Україні було надано близько 40 млн євро. Зараз НАТО розглядає можливість надання обладнання для супутникового зв’язку Україні.  

Під час виступу генсек НАТО заявив, що Альянс днями надав Україні нове обладнання, яке допоможе визначити винуватців масштабної кібератаки в країні та попереджати майбутні кіберзлочини.  

Нагадаємо, програма візиту також передбачає зустріч із прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом та відкриття нової будівлі представництва НАТО в Україні. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті