Глава НАК: виконання плану реструктуризації «Нафтогазу» майже зупинено

Глава НАК: виконання плану реструктуризації «Нафтогазу» майже зупинено

Наразі рівень виконання плану реструктуризації дуже низький

Андрій Коболєв, який виконує обов’язки голови правління «Нафтогаз України», констатує різке уповільнення, практично до зупинки, узгодженого з донорами плану реструктуризації та відділення діяльності з транспортування природного газу (анбандлінга) компанії.

Про це повідомляє Інтерфакс.

«На жаль, поки можемо констатувати, що рівень виконання цього плану дуже низький», – заявив він на «круглому столі» «Ключова роль України в енергетичній безпеці Європи» у Верховній Раді в понеділок.

Коболев підкреслив, що анбандлінг і реструктуризація «Нафтогазу» і їх своєчасне виконання є критично важливими завданнями з точки зору демонстрації ефективності і надійності транзиту газу через Україну, особливо з урахуванням пропонованих Росією маршрутів.

За його словами, це тест на те, чи буде готовий будь-який європейський оператор прийти в Україну і стати партнером в управлінні газотранспортною системою, яка буде передаватися в оренду або концесію.

«Нафтогаз України» об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

Уряд затвердив план анбадлінга постановою №496 від 1 липня 2016 року. «Нафтогаз України» в середині червня 2017 року підписав договір з PricewaterhouseCoopers Polska Sp. z o.o. (Польща) як радником з управління проектом відділення діяльності з транспортування природного газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті