Уряд Угорщини розвішав по всій країні плакати проти Джорджа Сороса

Уряд Угорщини розвішав по всій країні плакати проти Джорджа Сороса

Спроби ізраїльського посла припинити брудну кампанію мало не посварили дві країни

Уряд Угорщини розвішав по всій країні плакати проти Джорджа Сороса
Фото hungarianspectrum.org

В Угорщині – черговий виток конфлікту між американським фінансистом Джорджем Соросом та урядом країни на чолі з Віктором Орбаном, про який розповідає Reuters.

У столиці та інших містах Угорщини з'явилися надруковані за державний кошт плакати, на яких 86-річний Сорос зображений широко усміхненим, і зображення супроводжується написом: «Не дозвольте Джорджу Соросу посміятися останнім».

Прем'єр-міністр Віктор Орбан звинувачує Джорджа Сороса в тому, що він своїми діями і поглядами сприяє притоку мігрантів до Європи.

Сорос, єврей угорського походження, який витратив значну частину свого фонду на фінансування демократії і правозахисних груп, звинувачує Орбана в створенні мафіозної держави.

Орбан і раніше звинувачував неурядові організації, які фінансуються з-за кордону, у втручанні у внутрішні справи країни. В першу чергу це стосувалося фонду Сороса.

Посол Ізраїлю в Будапешті Йоссі Амрані та лідери єврейської громади Угорщини попросили владу припинити цю кампанію, так як вона, на їхню думку, «розпалює антисемітизм».

Амрані закликав організаторів кампанії проти Сороса подумати про наслідки:

«З урахуванням історичних уроків, така кампанія не принесе ніяких результатів, а лише пробуджує сумну пам'ять про ненависть у страх. Наша моральна відповідальність – підняти свій голос і закликати відповідні інстанції застосувати свої повноваження і покінчити з цим», – написав він.

Ситуація ускладнилася тим, що Амрані видав свою заяву перед наміченою на 18 липня зустріччю Біньяміна Нетаньяху і Орбана в Будапешті. Йдеться про перший візит ізраїльського прем'єра до Угорщини за останні 30 років. Нетаньяху також має зустрітися з лідерами Чехії, Словаччини та Польщі. Всі ці країни виступають проти безконтрольної міграції. Багато і в Угорщині, і в Ізраїлі заявили, що  вчинок посла Амрані є вкрай невдалим ходом напередодні візиту Нетаньяху.

Головний рабин Ізраїлю заявив, що не бачить у компанії проти Сороса нічого антисемітського, тому що ніде не згадується про його єврейське походження.

Прес-секретар ізраїльського МЗС заявив, що Ізраїль жодним чином не втручається у внутрішні справи Угорщини, а Сорос «послідовно підриває демократично обрані ізраїльські уряди за допомогою фінансування організацій, які очорнюють Єврейську Державу і заперечують її право на самозахист».

Сильні зв'язки між Нетаньяху і Орбаном здивували Євросоюз, де Орбан вважається «білою вороною». Його партія обмежила свободу преси і перешкоджає зусиллям ЄС у намаганні вирішити мігрантську кризу.

Угорщина провела переговори з Ізраїлем про купівлю огорожі для стримування мігрантів.

Нагадаємо, в середині квітня в Угорщині пройшли масові мітинги проти закриття університету Джорджа Сороса. Правлячий режим розглядає університет як осередок вільнодумства. Новий законопроект, швидко прийнятий урядом Орбана, забороняє інституціям, зареєстрованим за межами Євросоюзу, видавати дипломи без дозволу уряду, що може призвести до закриття університету Сороса.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло