Міненерго запропонує жорсткі умови входження в управління ГТС України

Міненерго запропонує жорсткі умови входження в управління ГТС України

Для входження зарубіжного інвестора в управління ГТС він має гарантувати її завантаження мінімум 40 млрд кубометрів щорічно

Заступник міністра енергетики і вугільної промисловості України Ігор Прокопів вважає, що для входження зарубіжної компанії в управління газотранспортною системою країни вона повинна гарантувати її завантаження мінімум 40 млрд куб. м щорічно.

«Ми, наприклад, будемо інвестору ставити умову – це угода про завантаження газотранспортної системи на наступні 20-25 років не менше 40 млрд куб. м», – сказав він на прес-конференції, передає «Інтерфакс».

Заступник міністра підкреслив, що проведення конкурсу із залучення іноземної компанії стане можливим тільки після прийняття парламентом необхідних змін до законодавства.

Втім, на його думку, в цілому процес залучення інвестора – коли вже будуть поставлені підписи – в найближчий рік не відбудеться.

«Просто так підписи під такими угодами не ставлять. Це величезні ризики, дооцінюється технічний стан, інвестиційна привабливість, окупність, вимоги до інвестора», – сказав він.

Прокопів також нагадав, що Snam з Італії і Eustream зі Словаччини в рамках меморандуму про взаєморозуміння у спільній оцінці можливостей співпраці у використанні і розвитку ГТС України спочатку цікавилися тільки двома нитками транзитних газопроводів. Але тепер вони також вивчають і газопроводи, що працюють для забезпечення внутрішнього ринку.

«Зараз їхня позиція змінилася, і вони проходять й інший варіант – що буде, якщо вони візьмуть всі труби», – пояснив заступник міністра, зазначивши, що ці процеси поки лише на стадії переговорів і договорів про обмін конфіденційною інформацією.

Згідно з умовами меморандуму, компанії проведуть спільну оцінку можливостей використання та посилення ГТС, щоб зробити її більш ефективною, сучасною та конкурентоспроможною. Реалізація цього проекту допоможе підвищити ліквідність і безпеку поставок на газовому ринку як України, так і ЄС, що повністю відповідає стратегії енергетичної безпеки ЄС.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло